British Shorthair Kedi İsimleri: Dişi ve Erkek Kedi İsimleri

British Shorthair kedi isimleri bulma konusu keyifli olabileceği gibi karar vermekte zorluk yaşamanıza da neden olabilir. Kedi ismi seçerken anlık kararlar ile değil, kedinizin kişiliği ve ruh hali de düşünülerek ilerlenmelidir. En önemlisi sizin ve kedinizin koyacağı ismi sevmesidir.

British Shorthair Kedi İsimleri

Kedinizin cinsiyeti, cinsi, rengi ve karakteri isim belirlemenizde size yardımcı olabilir. British Shorthair isim seçenekleri genellikle cinsin rengine uygun seçilmektedir. Fakat bu durum asla bir kural ya da zorunluluk olarak düşünülmemelidir. Kediniz ile en çok vakit geçiren siz olduğunuz için koyabileceğiniz hiçbir isim yanlış isim olmayacaktır. Popülaritesini koruyan ve sık tercih edilen British Shorthair isim seçenekleri arasından, kedinize en uygun isimi bulabilirsiniz.

 • Duman
 • Bulut
 • Miskin
 • Tonton
 • Minnoş
 • Paris
 • Yastık
 • Angel
 • Mia
 • Sütlaç
 • Prenses
 • Maya
 • Lili

Kedilere İsim Verirken Dikkat Edilecekler

Kedilere isim verirken dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Örneğin kedinize isim koyarken günlük hayatta sık kullanılan bir kelimeyi seçmeniz, kedinizin bu isme duyarsız kalmasına sebep olabilir. Kedinize isim seçerken popülaritenin yanında kedinizin karakterine uygun bir seçmeyi de düşünebilirsiniz. Böylece hem kediniz ismine kolayca alışacak hem de siz kediniz ile isim arasında bir bağ kurabileceksiniz. Kedinize seçeceğiniz ismin zor olmaması ve kolay telaffuz ediliyor olması önemlidir. Böylece hem siz hem de çevreniz kedinizin ismini kolayca telaffuz edebilirsiniz. Kedinizin sahip olduğu özelliklere göre bir isim seçerek anlamlı bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca anlamlı bir isim seçmeniz bu isme herkesin daha kolay alışmasını sağlayacaktır. Aklınızda herhangi bir isim yoksa sevdiğiniz bir kitap karakterinin, film yıldızının ya da dizi karakterinin ismini koyabilirsiniz.

Kediler, İsimlerini Anlar mı?

Kediler genellikle insanlara karşı olan kayıtsız davranışları ile bilinir. Kedi sahipleri, kedilerinin isimlerini söylediğinde kedilerinin kulak asmadığını söyleyebilir. Fakat yapılan araştırmalara göre kedilerin isimlerini bildikleri kanıtlanmaktadır. Japonya’da bir kedi kafesinde yaşayan 78 kedi üzerinde alışma-alışmama adı verilen metod kullanılmıştır. Bu metod ile deneğin tepki vermeyi kesene kadar bir uyarana maruz kalmaları sağlanmaktadır. Daha sonrasında deneğe bir test uyaranı gönderilmekte ve tepkisi gözlenmektedir. Bu araştırmada kedilerin isimlerine benzer 4 kelime, tepki vermeyi kesene kadar söylenmiştir. Daha sonra ise kedilere kendi isimleri söylenir ve kedilerin isimlerini ayırt edip etmediklerine bakılır. Kedilerin isimlerini duyduğunda kulaklarını, kuyruklarını ve kafalarını oynattıkları ya da miyavladıkları ortaya çıkmıştır.

Kedilere İsimleri Nasıl Öğretilir?

Kedinize ismini öğreterek hem zihinsel gelişimlerini hem de aranızdaki bağı kuvvetlendirmesini sağlayabilirsiniz. Çoğu kedi sahibi köpek sahiplerine kıyasla isim eğitimine önem vermezler. Oysa ki kedinize ismini öğretmen zaman içerisinde eğitimlerinin d kolaylaşmasını sağlayacaktır. İsmini öğrenen bir kedi hareketlerinin karşısında sizden nasıl bir tepki alacağını anlama konusunda daha yetenekli olur.

Kedilere isimlerini öğretmen oldukça basittir. Biraz sabır ve ona sevginizi hissederek kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Özellikle kediniz yavruysa bu süreç daha da kolay olacaktır. Kedinizi severken, onunla oyun oynarken mutlaka ismiyle seslenmelisiniz. Ona mama ve su verirken de ismini söylemeyi ihmal etmemelisiniz. Küçüklüğünden itibaren ismini duyan bir kedi kısa süre içerisinde ismiyle kendisi arasında bir bağ olduğunu anlayacak ve o ismi her duyduğunda ardından iyi bir şey geleceğini düşünecektir. Böylece her ismini duyduğunda dikkat kesilip kulaklarını dikmesi muhtemeldir. Kediye ismini öğretme eğitimini ihmal etmek zaman içerisinde problemler ile karşılaşılmasına neden olabilir. İsim öğretmek en az tuvalet eğitimi kadar önemli bir konudur.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap