Kedi Oteli Seçimi Nasıl Olmalı: Kedi Oteli Fiyatları

Kedi oteli seçimi birçok hayvan sahibinin işini kolaylaştıran ve fayda sağlayan bir hizmettir. Kedi oteli gibi hizmetlere özellikle plansız ortaya çıkan seyahatlerde ya da kedinizi yanınıza alamadığınız tatillerde ihtiyaç duyabilirsiniz. Evinizi ilaçlamaya karar verseniz dahi kedinizin etkilenmesini engellemek için kedi otellerini tercih edebilirsiniz. Fakat bir kedi oteli macerası çoğu kedi için oldukça stresli bir durumdur. Kediniz onu bırakacağınızı ya da terkettiğinizi düşünebilir, yerini yadırgayabilir ve en kötü ihtimalle de sizi özleyebilir. Özellikle sahibine bağlı ve hassas kediler bu durumdan oldukça kötü etkilenebilmektedir. Kedinizle konuşmayı, döneceğinizi söylemeyi ve onu sevdiğinizi söylemeyi denemelisiniz. Kedi otelleri her ne kadar fayda sağlasa da doğru oteli seçmek ve güvenmek önemlidir. Kedinizi emanet ettiğiniz kişiye güven duymanız içinizin daha rahat olmasını sağlayacaktır.

Kedi Oteli Seçimi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kedi otelinde çalışan personeller ile tanışmayı istemelisiniz. Kedinizin bakımında nelere dikkat ettiklerini ve bir günlerin nasıl geçtiğini sorabilirsiniz.
 • Otel sahibine ve çalışanlarına her türlü soruyu sorabilme hakkınız olduğunu unutmamalısınız. Sorularınızı geçirtirdiklerini hissederseniz aynı ilgisiz tavrı kedinize de göstereceklerini anlayabilirsiniz.
 • Kediniz ile ilgilenecek personelin deneyimli olup olmadığını ve hatta varsa belgelerini sorabilirsiniz. Personelin kedinizin ihtiyaçlarını anlaması, neyi ne zaman yapacağına hakim olması oldukça önemlidir.
 • Kedinizin kalacağı odaları inceleyebilirsiniz. Çok küçük, tedirgin edici ve kirli odaları bulunan bir kedi otelini tercih etmemelisiniz.
 • Diğer hayvanlar ile bir arada olup olmayacağını öğrenmelisiniz. Diğer hayvanların kedinize zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız.
 • Otel odalarında bulunan mama ve su kaplarını kontrol edebilirsiniz. Kirli sular ve kurumuş mamalar ile karşılaşırsanız kedinizi bu otele bırakmaktan vazgeçmelisiniz.
 • Kedinizin yemek saatlerinin otelin yemek saatlerine uyup uymadığını öğrenmelisiniz.
 • Otelde 24 saat boyunca açık olan bir veterinerin bulunması önemlidir. Olası kazalar sonucu acil müdahale sağlanması gerekebilir.
 • Kedi otelinde kamera sistemi bulunup bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Kamera sistemi bulunan bir otel sayesinde istediğiniz zaman telefonunuzdan kedinizin o an ne yaptığını izleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kedinizi Otele Bırakırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kedinizi kedi oteline bırakırken dramatik sahneler yaşanmasını engellemelisiniz. Bu durum kedinizi daha fazla strese sokabilir. Gülümseyerek ve enerijk bir şekilde hereket ederek kedinizin ayrılık kaygısı yaşamasını engellemelisiniz. Kedinizin karakteristik özelliklerini personele detaylı olarak anlatmalısınız. Yemek yerken dikkat edilmesi gerekenler, nelerden hoşlandığı, neler sinirlendiği ve ödül maması verilmesi gereken zamanlar için bilgilendirmelerde bulunmalısınız. Hatta bu detaylı yazılı olarak vermeyi de deneyebilirsiniz. Bu sayede personel yazılanlara bakarak kedinize nasıl davranması gerektiğini unutmayacaktır.

Kedinizin ne denli sosyal olduğundan da bahsetmeyi unutmamalısınız. Çalışan personel, kedinizin otelde ki diğer hayvanlara karşı yaklaşımı ya da korkuları hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Kedinizin varsa özel bir ilacını ve kullandığı mamayı personele teslim etmelisiniz. Aynı zamanda kedinizin oynamaktan keyif aldığı bir oyuncağı da personele verebilirsiniz. Bu sayede kediniz daha az yalnızlık hissecektir. Tüm detayları verdiğinize eminseniz güven içerisinde kedinizi teslim edebilirsiniz.

En iyi Kedi Otelleri

 1. Zen Pet Otel (İstanbul)
 2. Patiköy Kedi ve Köpek Oteli (İstanbul)
 3. Pembe Patiler Pet Otel (Ankara)
 4. Tip Top Pet Oteli (İstanbul)
 5. Shina Pet Otel (Ankara)
 6. Neşeli Kuyruklar Oteli (Antalya)
 7. Mutlu Kediler Oteli (İzmir)
 8. Marla Kedi Pansiyonu (İzmir)
 9. Miskin Kedi Oteli (İstanbul)
 10. Wuufbox Kedi Oteli (İstanbul)
 11. Loft Pet House (İstanbul)
 12. Club Rintintin (İstanbul)
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap