Zeki Kedi Irkları ve Özellikleri

Zeki kedi ırkları nelerdir? Kedi sahiplenme isteği olan kişiler zeki kedi ırklarının hangileri olduğunu merak eder ve zeki kedi ırklarından sahiplenmek ister. Zeki kedilerin eğitiminin daha kolay olduğu, daha iyi davranışlara sahip olduğu görüşü yaygındır. Ancak her kedi doğru bir eğitim ile doğru davranışlara sahip olur. Zeki kediler genellikle sahipleri ile olan güçlü ilişkileri ve iletişim yetenekleri nedeniyle zeki olarak adlandırılmaktadır. Peki, zeki kedi ırkları ve özellikleri nelerdir?

Zeki Kedi Irkları ve Özellikleri Nelerdir?

Zeki kedi ırkları genellikle iletişim ve bağ kurma özellikleri ile öne çıkan kedilerdir. Bu ırkların farklı özelliği olur. Örneğin Van kedileri zeki kediler arasında yer almaktadır. Bu kediler sahipleri ile nitelikli ilişki kurabilen kedilerdir. İnsanlar ile uyumlu yaşamaları ile de bilinen bu türler diğerlerinden ayrılıyor. Yavru kedi sahiplenme fikri genellikle çekici gelir. Çünkü yavru kediler yetişkin kedilere kıyasla daha kolay eğitilir. Zeki ırklardan bir yavru kediyi eğitmek ise kedi sahipleri için daha kolay bir tercih olacaktır.

Balinese Kedi Cinsi

Balinese kedileri genellikle zeki kedilerden biri olarak görülür. Bu kedilerin kökeni siyam kedilerine dayanmaktadır. Oyun oynamayı seven ve sahibini takip etmekten hoşlanan Balinese kedileri, zeki yapıları ile dikkat çekerler. Balinese kedileri kolay öğrenir. Bu özellikleri ile de kedi sahiplenme isteği olan kişiler Balinese kedileri sıklıkla tercih etmektedir.

Birman Kedi Cinsi

Zeki kediler arasında yer alan Birman kedileri Balinese cinsi kedilere çok benzer. Meraklı ve araştırmacı yönleri ile öne çıkan Birman kedileri, enerji dolu bir türdür. Oyuncu hallerinin yanı sıra kolay eğitilebilir olmaları da onların sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biridir.

Sevimli görünüşlerinin yanı sıra kolay eğitilen bu kediler aşırı ilgiden pek hoşlanmadıkları için kendi başlarına oyun oynamaktan da hoşlanırlar. Birman cinsi kediler tuvalet eğitimi gibi temel eğitimlerini kısa sürede alabilirler.

Bengal Kedi Cinsi ve Özellikleri

Bengal kedileri leopara benzeyen göz alıcı görünüşleri ile tanınırlar. Kökeni Asya’ya dayanan bu kediler oyun, yaramaz ve vahşi yönleri ile öne çıkarlar. Meraklı olmaları nedeniyle Bengal kedileri kolay eğitilir. Bu nedenle de kedi sahiplenme düşüncesine sahip iseniz Bengal kedilerini tercih edebilirsiniz.

Etkileyici görüntülerinin yanı sıra zekaları ile de öne çıkan bu kedilerin ilgi isteği de yoğundur. Bu kediler ile ilgilenmek hem keyifli hem de zahmetsiz. Her şeyi oyuna çevirebilen Bengal kedilerinin oyun ile eğitilmesi de oldukça kolay olacaktır.

American Shorthair Kedi Cinsi Kedileri

American Shorthair kedileri zekaları ile öne çıkan kedilerdendir. Zeki avcılardan biri olan American Shorthair kediler, avlarını yakalama konusunda yetenekli türlerden biridir. Oyun oynamaktan, kovalama gibi güdülerine yönelik hareket etmekten hoşlanan American Shorthair kediler ilgi görmeyi çok sever. Bu kediler zeki yönleri nedeniyle kolaylıkla eğitilmekte. Avcılık konusundaki üstün yetenekleri sayesinde farklı oyunlarda da çok başarılı olur.

Tekir Kediler ve Zekaları

Kedi sahiplenme isteğine sahip olan kişilerin tekir kedi sahiplendiğine sıklıkla tanık olabilirsiniz. Tekir kediler de zekaları ve oyuncu yönleri ile öne çıkan kedilerdir. Meraklı ve oyuncu yapıları nedeniyle tekir kedilerin yaramazlık yapmalarına da sıklıkla rastlanır. İyi bir eğitim ile tekir kedilerin yaramazlık isteklerinin önüne geçebilirsiniz.

Tekir kediler yaygın türlerden biri olduğu için sahiplenme konusunda pek zorlanmazsınız. Bu nedenle zeki bir kediniz olmasını istiyorsanız tekir kediler ile şansınızı deneyebilirsiniz. Sahipleri ile iyi anlaşan, ilgi görmeyi seven, meraklı yapıya sahip bu kediler ile keyifli bir eğitim süreci geçirebilirsiniz.

Siyam Kedileri

Siyam kediler de zekası ile kendinden sıklıkla söz ettiren kedilerden biridir. Sosyal olarak aktif olan bu kediler meraklı, dost canlısı ve sahiplerine bağlı yapıları ile öne çıkarlar. Siyam kedisine sahip iseniz eğitimi konusunda zorlanmayacaksınız. Siyam kedileri hem anlayışlı hem de iyi iletişim kurabilen zeki kedilerden biri oldukları için kolaylıkla eğitebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap