Yaratıcı Kedi İsimleri: Erkek Kedi ve Dişi Kedi İsimleri

Yaratıcı kedi isimleri seçmek kedi sahiplerinin zorlandığı konulardan biridir. Bir kedi sahiplenildiği ilk yapılacak işlerden biri ona bir isim bulmaktır. Hayatınızı paylaşacağınız bir cana bir isim koymak her zaman kolay olmayabilir. Yaratıcı dişi kedi isimleri seçeneklerinden birini seçmek yerine kedinizle bir süre vakit geçirdikten sonra isim vermeyi tercih edebilirsiniz. Kediler genellikle isimlerini kısa sürede öğrenirler ve tepki vermeye başlarlar. Bu nedenle koyduğunuz isimi değiştirmemek daha doğru olacaktır. Yaratıcı erkek kedi isimleri ile kedinin cinsiyetine, rengine, desenine ve karakterine göre bir isim seçebilirsiniz. Genellikle isim tercihi kedilerin tüy rengi ve desenine göre belirlenir. Fakat kedinin cinsiyeti ve hatta bazen karakteri de göz önünde bulundurulabilir.

Yaratıcı Erkek Kedi İsimleri

Erkek bir kedi sahiplendiyseniz kedinizin cinsiyetine uygun isim seçimleri yapabilirsiniz. Tabi ki bu isimleri dişi kediler içinde kullanmamanız için bir sebep yoktur. Prens, Muhtar, Ares, Efe, Romeo, Kral, Hulusi, Leo, Bambam, Çiko, Duman, Paşa, Çakıl, Pati, Badem, Bulut, Boncuk, Pamuk, Maya, Minnoş, Gece, Zeytin, Çakıl, Lokum, Karamel, Luna, Şanslı, Fındık, Sütlaç, Mars, Balım, Behlül, Şila, Miya, Simba, Bal, Minnak, Gümüş ve Şeker gibi yaratıcı kedi isimlerden birini tercih edebilirsiniz. Kedinize seçtiğiniz ismin 2 hece olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece kediniz ismini daha kolay şekilde anlayabilir ve sahiplenebilir. Aynı şekilde sizin içinde kolay telaffuz edilebilir bir isim seçmeniz önemlidir. 2 hece sınırdır ve 3 heceye geçildiğinde kedinizin ismini anlaması zorlaşabilir.

Yaratıcı Dişi Kedi İsimleri

Dişi bir kedi sahiplenmeye karar verdiyseniz kedinizin cinsiyetine uygun isimler seçebilirsiniz. Alice, Alf, Ajda, Afrodit, Ada, Afacan, Pamuk, Mia, Zarife, Zilli, Safiye, Bihter, Çakıl, Prenses, Bediş, Maya, Şans, Köpük, Mırmır, Yumak, Şeker, Limon, Oscar, Latte, Mocha, Fıstık, Çiko, Gofret, Müezza, Müzeyyen, Nazlı, Mişa, Güneş, Bıdık, Lila, Casper, Kaju, Zeus, Arya, Üzüm, Loki, Lucy, Kontes, Lily, Mıncır, Kedi, Leyla, Çakır ve Maviş gibi isimler tercih edebilirsiniz. Fonetik konusuda kedinize isim seçerken dikkat etmeniz gereken bir durumdur. Kediler k, d ve t gibi sert ünsüzleri diğer harflerden daha kolay algılamaktadır. Kedinize isim seçerken bu harfleri içeren isimler seçmeye özen gösterebilirsiniz. Böylece ismini öğrenmesi ve cevap vermesi daha kolay olacaktır.

Renklerine Göre Kedi İsimleri

  • Sarman Kediler: Sarman kedilerin bir kısmı turuncu bir kısmı ise sarıya yakın renklerdedir. Limon, Bal, Sarı, Portakal, Turuncu ve Karamel gibi isimleri Sarman kedileriniz için seçebilirsiniz.
  • Siyah Tüylü Kediler: Siyah tüylere sahip kediler için isim seçimi yapmak çok daha kolaydır. Kara, Karam, Negro, Gece, Esmer ve Zeytin gibi isimler genellikle siyah kediler için kullanılmaktadır.
  • Gri Tüylü Kediler: Gri renkli tüylere sahip kediler için ilk akla gelen isimler; Çimento, Duman, Beton, Füme ve Gri isimleridir. Gri renkli kediler için genellikle kürklerine uygun isimler seçilmektedir.
  • Beyaz Tüylü Kediler: Beyaz renkli kediler içinde en az siyah renkli kediler için olduğu kadar kolay seçimler yapılabilir. Casper, Pamuk, Buz, Süt, Sütlaç, Köpük, Sakız ve Kaymak gibi isimleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Beyaz Kedi İsimleri: Birbirinden Güzel Kedi İsimleri

Popüler Kedi İsimleri

Kedi isimleri seçerken genellikle popüler isimlerden faydalanılır. Bazen izlenilen bir film, bir mitolojik isim ya da bir dizi kahramanının ismi tercih edilebilir. Kediler seslere, tonlamalara, vurgulara ve isimlere çeşitli tepkiler verirler. Kediniz için seçeceğiniz isim kısa zaman içerisinde kediniz tarafından öğrenilecektir. Güllaç, Çorap, Pisi, Pisik, Şapşik, Şirin, Maya, Tekir, Herkül, Puku, Puki, Pukute, Pikachu, Zorro, Pofuduk, Hermes, Einstein, Tesla, Uranüs, Mars, Amazon, Sfenks, Şımarık, Tekile, Sipsi, Melodi, Püskül, Totoro, Frida, Kadastro, Panter, Dantel, Entel, Kediman, Kedican, Mücver, Odisey, Sarmaşık, Kuyruk, Mistik, Tantuni, Piyaz, Keşkül, Anarşi, Cingöz, Zıpır ve Simba gibi popüler kedi isimleri arasından kedinize en yakışan isimi seçebilrisiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap