British Shorthair Kedi Sahiplenme Dikkat Edilecekler

British Shorthair sahiplenme birçok kişinin ilk tercihi olabilir. British Shorthair kedileri dünyanın en popüler kedı ırkı olma özelliğine sahiptir. Tam bir ev kedisi olan British Shorthair kediler, kendilerini ailenin bir üyesi gibi hissetmektedir. Eğlenceli, sadık ve oyuncu halleri ile size çok iyi birer dost olabilirler. Bu nedenle British Shorthair sahiplenme her kedi severin hayalidir. British Shorthair sahiplenme isteyen kişiler kedilerinin safkan olmasını tercih etmektedir. Safkan kedilerin fiziksel özellikleri ve karakterleri aşağı yukarı bilindiği için herhangi bir sürpriz ile karşılaşmazlar. Fakat safkan ya da melez herhangi bir kedi sahiplendiğinizde evinizin neşesi ve en yakın arkadaşınız olacağına dair şüpheniz olmamalıdır.

British Shorthair Kedi Sahiplenme Dikkat Edilecekler

Kedinizin Safkan Olup Olmadığı Anlamak

Kedinizin safkan olup olmadığını anlamanın en kolay yolu şecere belgesini kontrol etmenizdir. Safkan kedilerin kedi federasyonları tarafından düzenlenen şecere belgeleri bulunmaktadır. Bu sayede atalarının bilgilerine dahi ulaşımınız olacaktır. Kedinizi sahiplenmeden önce şecere belgesini istemeyi unutmamalısınız. Petyasam.com ilan sayfasında bulunan tüm kedilerin şecere belgeleri bulunmaktadır. Fakat kedinizin şecere belgesi yoksa da anne ve babasını görmeyi isteyebilirsiniz. Sahipleneceğiniz kedinin anne ve babası yaşamıyorsa resimlerini isteyebilir ya da en son çare olarak kedinizin belirgin fiziksel özelliklerinden British Shorthair olup olmadığını anlayabilirsiniz. British Shorthair kedinizin safkan olduğunu yumuşak ve yoğun tüylerinden, yuvarlak kafa yapısından ya da göz renklerinden anlayabilmeniz mümkündür.

Yavru Kedi mi Yetişkin Kedi mi?

Yavru ya da yetişkin bir kedi sahiplenmek tamamen sizin gösterebileceğiniz ilgiye ve ve yaşam şartlarınıza göre şekillenebilir. Olgun bir kedi mi yoksa minnoş, ilgiye aç bir kedi mi sahiplenmek istediğinize karar vermelisiniz. Eğer bebek bir kedi büyütmek istiyorsanız, emmeyi bıraktığından emin olmalısınız. Annesinden süt emmeyen ve mama yiyebilecek kadar büyümüş bir kedi sahiplenmeniz gerekir. Aksi halde anne sütü eksikliği sebebiyle çeşitli hastalıklara yakalanması muhtemeldir. Aynı zamanda annesinden erken ayrıldığı için davranış problemleri de yaşayabilir. Yememesi gereken şeyleri yemesi ya da oyuncakları ile duygusal bağ kurmaya çalışması rastlanan durumlardan birkaçıdır.

Kedinizi Nereden Sahipleneceksiniz?

Kedinizi bir barınaktan, komşunuzdan, sokaktan ya da internetten sahiplenmeniz mümkündür. British Shorthair gibi cins kedilere sokakta ya da barınakta ulaşmanız zordur. Güvendiğiniz bir tanıdığınızdan sahiplenebileceğiniz gibi güvenilir kedi sahiplendirme internet sitelerini de kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden kedi sahiplenmeden önce öncelikle güvenilir siteler kullandığınızdan emin olmalısınız. Petyasam.com sahiplendirme sayfası bu anlamda birçok kişinin güvenini kazanmıştır. İlan sayfasında bulunan bütün kedilerin şecere belgesi olduğu için güvenle kedinizi sahiplenebilirsiniz. Kedinizi sahiplenmeden önce sizden kaparo vb. paralar istenmesi sık karşılaşılan bir durumdur. Bu gibi durumların önüne geçmek için kedinizi sahiplenmeden önce para ödememeniz önerilmektedir. Ayrıca verilen adrese giderek kedinizi görmekte faydalı olabilir. Aksi halde kedinizi sahiplenmeden ödediğiniz para için yasal olarak hiçbir hakkınız olmayacaktır.

Evinizi Kedinize Hazırlamak

Kediniz için en uygun ev ortamını hazırlamanız ve onun ihtiyaçlarını karşılayabilmeniz önemlidir. Kum kabından mama kabına, yatağından oyuncaklarına varana dek tüm eşyalarının ev içerisinde bulunması gereklidir. Bu nedenle kedinize küçük bir alan yaratma düşüncesinde olmamalısınız. Atölye gibi girilmesi tehlikeli olan odaların kapalı kalmasına özen göstermelisiniz. Kediniz eve gelmeden önce kedinizin yeterince temiz olması önemlidir. Kedinizin zarar göreceği kesici aletler ya da yutabileceği küçük eşyalar ortadan kaldırılmalıdır. Eve gelmeden önce hoşuna gidecek birkaç oyuncak edinmek onun eve alışması sürecini daha kolay hale getirebilir. Yiyeceği mamadan, kumunu temizleyeceğiniz küreğe kadar her malzemesinin alınmış olması fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda kedinizin kontrollerini ve aşılarını yaptıracağınız, ulaşımı kolay bir veteriner hekim arayışına kediniz eve gelmeden başlamalısınız.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap