Yavru Gri British Shorthair Safkan Olduğunu Nasıl Anlarız

YAVRUGri BRİTİSH SHORTHAİR ALMAYA KARAR VERMEK

Yavru gri British Shorthair popüler kedi cinslerinden biridir. Eğer sizde yavru british shorthair almaya karar verdiyseniz ve yavrunuzun ilerleyen yaşlarda safkan olarak kalmasını istiyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı önermekteyiz. Öncelikle bakımı hakkında çok kısa bilgi verip bu sorumluluğu alabileceğinizden emin olmanızı sağlamak istiyoruz. Kedilerin aylık ortalama 400 tl ile 600 tl mama ve tuvalet bakım ücretleri çıkmaktadır. Bunun dışında ortalama her ay 100 ile 150 tl bir veteriner masrafı çıkmaktadır. Veteriner masrafı aşılar için baz alınarak söylenmiştir. Farklı hastalıklar çıkması durumunda bakım ücretleri farklılık gösterebilmektedir. Kedilerin tıpkı insanlarda olduğu gibi hastalıkları olduğunu unutmayınız.

Bakım konusunda ise kediler kendi başlarına evde yaşamaya alışkın olan yavrulardır. Evde kendilerini yalnız bıraktığında zorlanmadan yaşayabilirler. Ekstra çok vakti olmayan bireyler için kedi bakımı en ideal tercihlerden biridir. Köpekler yalnız kalmayı çok fazla beceremez fakat kediler için aynı şeyi söylememiz mümkün değildir. Mamasını ve suyunu taze tutup birde tuvaletini temizleyerek bıraktıktan sonra asla sizi aramazlar. Bu dediğim ihtiyaçlarını karşılamanız günde sadece 10 dakikanızı alacaktır. Temel ihtiyaçları dışında ekstra bir ilgiye ihtiyaç duymazlar.

BRİTİSH SHORTHAİR SAFKAN OLDUĞUNU NASIL ANLARIM

British shorthair ırkının birden fazla renkleri mevcuttur. Türkiye’de ve Dünya’da en çok bilinen gri renktir. Genellikle bu rengi her ülkede görmeniz mümkündür. Yavru bir kedinin safkan olduğunu anlamanızın tek yolu güvenilir bir kedi federasyonuna ait şecere belgesi olacaktır. Annesi ve babasının şecere belgesi olan bir yavrunun melez olma ihtimali çok düşüktür. Eğer evraklarda herhangi bir şekilde değişim yapılmadıysa kesinlikle herhangi bir şekilde melezliğe rast gelemezsiniz. Yapmanız gereken şecere belgelerini kontrol etmeniz ve alacağınızın kişinin isim bilgilerini alıp hangi dernekte ise teyit ettirmeniz olacaktır. İyi bir dernek asla evrakta sahtecilik yapmaz. Daha sonra bu dernek sizin adınıza belge çıkaracak ve satın alacağınız yavru sizin adınıza belgelendirilecektir. Daha sonraki aşamada derneğe her ay belirli bir miktar para vererek ileride doğacak yavrularınızı sizde şecere belgesi çıkarmaya hak kazanacaksınız. Eğer yavrumu direk kısırlaştıracağım ve herhangi bir şekilde yavrulatmayacağım düşüncesindeyseniz derneğe yıllık bir ücret vermenize gerek kalmıyor. Yani üretim düşünmüyorsanız dernek ile bir bağlantınızın olmasına ve ekstra cebinizden herhangi bir ücretin çıkmasına gerek yoktur.

Eğer sahipleneceğiniz kedinin şecere belgesi yok ise yapmanız gereken tek şey onun anne ve baba resimlerini görmeniz gerekmektedir. Anne ve babasının güncel hallerini görmeniz aslında yavrunuzun ileride nasıl olacağınında göstergesidir. Bu durum bazen değişebiliyor, bunun nedeni doğan yavrularının atalarına çekmesidir. Kediler genlerini atalarından almaktadır, yani doğan bir yavrunun 3 nesil öncesindeki büyük dedesine çekme ihtimali vardır.

Anne ve baba resimlerini görüp yavru kedinin safkan olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap