British Shorthair Kucak Sever mi?

British Shorthair kucak sever mi

British shorthair kucak sever mi? Kediler sevimli ve bir o kadar gizemli canlılardır. Onları anlamak da zorlanırsanız da sizi çok sevdiğini bilirsiniz. Kedilerin sevgilerini hissettirmeleri için size sürtünmeleri yeter. İnsanlar sevgilerini gösterirken kucaklaşmayı tercih eder. Kediler için aynı durum söz konusu değil. Satılık British Shorthair ilanlarına bakmadan önce ilk bilmeniz gereken kucaklanmayı sevmedikleridir. Kedi sahipleri kedilerini kucaklarına alarak doyasıya sevmek isterler. Birçok kedi ise bu sevgi gösterisinden hoşnut olmaz. Kucak sevmeyen, okşanmaktan haz etmeyen kedi sahibi olan kişiler British Shorthair kedilere sahiptir. British Shorthair kedileri şirin görünümlerinin arkasında soğuk bir karakter saklamaktadır. Bunun asıl sebebi ise İngiliz soyundan gelmeleridir. Bu durum kucaklanmayı sevmemeleri ile birlikte dokunulmaktan dahi hoşlanmamalarına neden olur.

British Shorthair Karakter Özellikleri

British Shorthair kedileri için soğuk diye bahsetmiş olsak da insanlarla arasının her zaman iyi olduğunu söylemeden geçemeyiz. Çocuklar ve evcil hayvanlarla da iyi anlaşırlar. Hassas ve kırılgan bir yapıları vardır. Sahiplerinin üzüntüsünü hisseder ve yanında olduğunu göstermeye çalışır. Patileri ile dokunarak, sürtünerek yanlarında olduğunu anlatmak isterler. Satılık British Shorthair ilanlarına bakarken onların ne kadar duygusal ve samimi olduklarını göz ardı etmemelisiniz. British Shorthair kedileri kendilerini sevdirmek istediklerinde çeşitli oyunlar yapabilirler. Bu hallerine dayanamayıp onları kucaklamayı düşünseniz de mesafeli davranabileceklerini unutmamalısınız. Oyun delisi ve sevimli British kedileri, maalesef temas kurmaktan hoşlanmaz. Bu durum sizi hayal kırıklığına uğratır. Zamanla sizde sevginizi uzaktan göstermeye alışabilirsiniz.

British Shorthair Kucağa Alıştırılabilir mi?

Satılık British Shorthair ilanlarına bakarken, kedinizi sıklıkla kucağınıza alıp sevemeyeceğinizi kabul etmiş olmalısınız. British Shorthair kedileri kucak seven kediler değildir. Onları karakterleri ile kabul ederek sevmeyi bilmelisiniz. Bu durum istisna göstererek ve kediniz kucak seven bir kedi olur. İlerleyen sürede kucağa alıştırmanız da mümkün. Kedilerin belirli ırksal özellikleri bulunsa da her kedinin kendine ait farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Kedinizi kucağa alıştırmak istiyorsanız yavruluğundan itibaren onu eğitmelisiniz. Kucağınıza aldığınızda onu bunaltmamak ve sıkmamak önemlidir. Her kucağınıza aldığınızda onu ödüllendirebilirsiniz. british Shorthair kediniz yavruluğundan kucağa alınmaya başlarsa büyüdüğünde kucaktan rahatsız olmaz.

British Shorthair Kedi Nasıl Sevilir

British Shorthair kedileri sevgi gösterilerinden hoşlanmasa da bu durum onlara asla dokunmayacağız anlamına gelmez. Önemli olan kedinize nasıl yaklaşmanız gerektiğini bilmenizdir. Bu konu hakkında bazı ipuçlarından yardım alınır;

  • Kedinizin yanına yavaşça yaklaşmalısınız. Kediniz bu durumdan rahatsız olduğunda yanınızdan uzaklaşır. Bu nedenle bir süre beklemelisiniz.
  • Kedinizin adını tekrarlamalı ve tepkisini değerlendirmelisiniz. Gözlerinize bakarsa onu sevebileceğinizi anlayabilirsiniz.
  • Kedinizin sırtını yavaşça okşamaları ve hareketlerini izlemelisiniz. Kediniz sizin onu sevmenizi istiyorsa kafasını eğer. Kısa sürede patileriyle karşılık vererek elinizle oynamak ister.
  • Kedinizi okşamayı bıraktığınızda sizden uzaklaşmazsa, onu sevmeye ve okşamaya devam edebilirsiniz. Kediniz uzaklaşırsa, bu kadarının yeterli olduğunu anlamalısınız.

Ayrıca Bakınız: British Shorthair Renkleri

British Shorthair Nasıl Mutlu Edilir?

  • British Shorthair kedileri hassas ve duygulu canlılardır. Kediler nasıl mutlu olur? Kedileri mutlu etmek için sevmediği davranışları bilerek ve ona göre hareket etmelisiniz. British Shorthair kedileri zorlamaktan hoşlanmaz.
  • Kedinizin istemediğiniz davranışları yapmayı bırakması için ona zaman vermelisiniz. Bu süreçte sabırlı davranmalı ve ona ceza vermekten kaçının.
  • Kedinizi mutlu etmenin en etkili yolu, ona karşı olan sevginizi hissettirmenizdir.
  • Kedinizin avcılık içgüdülerini göz ardı etmemeli ve onunla çeşitli avcılık oyunları oynamalısınız. Bir ipin ucuna herhangi bir nesne bağlayarak kedinizle keyifli oyunlar oynayabilirsiniz.
  • Kedinizi mutlu etmek için ona özel bir alan oluşturmalısınız. Kediler kendilerine ait alanda özgürlüğün tadını çıkarır. Bu özel alanda rahatça uyuyabilir ve dinlenir. Kedilerin rahat şekilde uyuyamaması sağlıklarını da olumsuz etkilemektedir. Mutlu kediler, sağlıklı kedilerdir.
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap