Yavru Kedilerin Aylık Bakımı Ücretleri Ne Kadar?

Yavru kedilerin aylık bakımı mutlaka yapılmalıdır. Annesinden ayrılan yavru kedinin bütün sorumluluğu da size ait olur. Eğer yavru kedi sahiplenme kararı verdiyseniz ve size aylık masraflarını merak ediyorsanız bu yazımızı okumanızı önermekteyiz.

Yavru kedi sahiplenirken ilk etapta temel ihtiyaçlarını almanızı önermekteyiz. Bunlar kedi tuvaleti, kedi kum küreği, kedi kumu, mama ve su kabı, kedi tırmalama tahtası, kedi yatağı, kedi probiyotik takviyesi, kaliteli bir kuru kedi maması, kedi oyuncakları ve kedi tasmasıdır.

Bunların dışında düzenli olarak veteriner hekimler tarafından aşı yaptırmanız gerekmektedir. Evde yaşayan kediler için iç ve dış parazit aşıları, karma aşılarını yaptırmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz diğer aşıları veteriner hekiminize danışarak yaptırabilirsiniz. İç ve dış parazit aşıları 120 ile 150 tl arasındadır. Diğer aşılar ise ortalama 150 tl’dır.

Yavru Kedi Temel Bakım Malzeme Ücretleri

Temel bakım için ilk etapta iyi bir kuru kedi maması tercih etmenizi önermekteyiz. 1 ay boyunca premium mama tercih etmeniz durumunda 150 tl ile 250 tl arasında bir masrafınız olmaktadır. Orta kalitede bir mamanın size maliyeti 100 ile 150 tl arasında olacaktır. Kedinizin sağlığı için hiç önermediğimiz ekonomik kedi mamaları ise 30 tl ile 100 tl arasında bir maliyet çıkaracaktır. Kedi sahiplenmenin maliyeti konusunu sahiplenmeden önce yapmanız iyi olacaktır.

Kedi tuvaleti kapalı veya açık olarak tercih edebilirsiniz. Kapalı kedi tuvaletinin artıları kediniz tuvaletini yaptığında herhangi bir şekilde dışarıya kum sıçramayacaktır ve eviniz daha temiz kalacaktır. Kapalı kedi tuvaletlerinin ücreti 150 tl ile 250 tl arasındadır.

Açık kedi tuvaletleri ise 50 ile 80 tl arasında bulabilirsiniz.

Kedi tırmalama tahtası kedinizin egzersiz ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktadır. Sade kedi tırmala tahtaları 50 ile 80 tl arasındadır. Platformlu kedi tırmalama tahtaları ise 200 ile 1500 tl arasındadır.

10 kg kedi kumları 50 tl ile 150 tl arasındadır.

Kedi probiyotik takvileri ise 200 ile 350 tl arasındadır.

Basit bir hesap yaptığımızda temel ihtiyaçları aldıktan sonra ortalama bir kedinin size maliyeti 250 ile 400 tl arasında çıkacaktır. Eğer herhangi bir hastalığa yakalanmaz ise bu her ay cebimizden çıkacak rakam budur. Alacağınız kaliteli mamalar kedinizin veteriner masraflarını azaltmanıza yardımcı olacağını unutmayın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap