Büyük Kedinin Yavru Kediyi Isırma Sebepleri Nelerdir?

Büyük kedinizin yavru kedinizi ısırma nedenleri oldukça fazladır. Kedileri birbirlerinin boynunu, kulağını, patilerini ısırır. Büyük kedinin yavru kediyi ısırma nedeni şunlardır:

 • Oyun oynamak amaçlı ısırır
 • Büyük kedi yavru kedinin annesi ise boynundan ısırır
 • Çiftleşmek için ısırır
 • Kıskandığı için ısırır
 • Büyük kedi yavru kediyi tanımak için ısırır
 • Büyük kedi üstünlük kurmak için yavru kediyi ısırır
 • Yavru kedi büyük kedinin çocuğu değilse ısırır
 • Büyük kedi yavru kediyle aynı ortamda bulunmak istemediği için ısırır
 • Büyük kedi yavru kedinin annesiyle çoğalmak istediği için yavru kediyi ısırır

Yavru Kedi Büyük Kediyi Neden Isırır?

Yetişkin kediler gibi yavru kedinin büyük kediyi ısırması hemen hemen büyük kediyle aynı sebeplerdir. Yavru kedi büyük kediyi avcılık rolü geliştirmek için ısırır. Yavrular büyük kedinin bazı davranışlarını örnek aldığı için ısırır. Yavru kedi büyük kediden şiddet gördüğüyse kendisini savunmak için büyük kediyi ısırır.

Büyük Kedinin Yavru Kediyi Isırdığı Nasıl Anlaşılır?

Yetişkin kedinin yavru kediyi ısırması, evde gürültü olmasıyla anlaşılır. Büyük kedi yavru kediyi ısırmak için kovalar. Büyük kedi yavru kediyi yakaladığında tırmalar, gözüne zarar verir. Yetişkin kedi yavru kediyi ısırdığında, yavrunun bazı yerlerinde tüyler dökülmüş olur. Yetişkin kedi ve yavru kedi birbirlerine bağırır, miyavlar, mırıldanır.

Büyük Kedi Yavru Kediye Isırdıktan Sonra Saldırır mı?

Yetişkin kedi yavru kediye ısırdıktan sonra bazı olaylarda saldırır. Yavru kedi büyük kediyi sinirlendirirse ısırmanın dışında tehlikeli olaylar yaşanır. Büyük kedi genelde yavru kediyi “bana bulaşma, benden uzak dur” mesajını vermek için ısırır. Yavru kedi büyük kediyi dinlemezse büyük kedi, yavru kediye zarar verme olasılığı yüksektir. Büyük kedi ve yavru kedi arasında gerilim artarsa büyük kedi yavru kediye saldırır.

Büyük Kedi Yavru Kediyi Isırırken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yetişkin kedi yavru kediyi ısırırken yapılması gereken kediler ayrılana kadar birbirlerine sataşmalarına izin verin. Büyük kedi yavru kediyi ısırdığında alkış tutmayın ve yüksek sesle konuşmayın. Büyük kedi yavru kediye zarar verircesine ısırdığında onları ayırmak için ses cihazlarından sevdikleri müzikleri açın. Yetişkin kedi yavru kediyi ısırdığında kedilerin dikkatini dağıtmak için oyuncaklarıyla oynayın. Çünkü kediler kendi eşyasını başka bir kediyle veya sahibiyle paylaşmayı sevmediği için dikkatleri hemen dağılacaktır.

Büyük Kedi ve Yavru Kedilere Isırma Eğitimi Verilir Mi?

Büyük kedi ve yavru kedilere ısırma eğitimi gerekli görüldüğünde verilir. Kediler bazen anormal derecede ısırma eğiliminde olurlar. Bu eğilimlerin, yenmeleri için kedilere ısırma eğitimi verilir. Büyük kedi ve küçük kedilere ısırma eğitimi şu yöntemlerle verilir:

 • Oyun oynayarak ısırma eğitimi verilir
 • İkaz edici nesneler ile ısırma eğitimi verilir
 • Kediye komut vererek ısırma eğimi verilir
 • Kedinin olumlu davranışlarını ödüllendirerek ısırma eğitimi verilir

Büyük Kedi Yavru Kediyi Yalıyor, Neden?

Yetişkin kedi küçük kediyi yalaması, anne-çocuk ilişkisi olduğunu gösterir. Kediler kendilerine yakın hissettikleri her şeyi ve herkesi yalarlar. Yetişkin kedinin yavru kediyi yalaması temizleme isteğinden dolayı olur.

Büyük Kedi Yavru Kediyi Dövüyor, Neden?

Yetişkin kedi yavru kediyi dövmesi, kendi çocuğu olmadığını gösterir. Büyük kedi yavru kedinin babası veya annesi değilse farklı bir kedinin varlığını evde istemez. Yavru kedi çok hareketli olduğu için büyük kedi ile uğraşır. Yetişkin kedi yavru kedinin, kendi mamasını yemesinde, yatağında uyumasına kızdığı için döver.

Büyük Kedi Yavru Kediyi Öldürür mü?

Yetişkin kedi yavru kediyi öldürmez. Yavru kedi, büyük kedinin ebeveyni değilse bile aynı ortamda uzun süre beraber yaşamaya başladıktan sonra birbirlerine alışırlar. Büyük kedi ile yavru kedi çok kavga etseler de öldür gibi bir amaçları yoktur. Büyük kedi yavru kediyi hasarlı doğurduysa yavrusunu öldürür. Erkek büyük kediler yavru kedilerin anneleriyle çiftleşmek için yavru kedileri öldürür.

Büyük Kedi Yavru Kediyi Yer mi?

Yetişkin kedi yavru kediyi bazı durumlarda yer. Büyük kedi yavru kedinin annesiyse doğumdan sonra protein ihtiyacı karşılamak için yavrusunu yer. Yavru kedinin doğumdan hemen sonra ölmesi durumunda büyük kedi, ölü bedenin doğada dikkat çekmemesi için ve bakteri üretmemesi için yavru kediyi yer.

Büyük Kedi ve Yavru Kedi Nasıl Alışır?

Büyük kedi ve yavru kedinin alışması için evi paylaşmalarına ortam hazırlayın. Yavru kediye evin her yerini öğretin. Yetişkin kedi ile yavru kedinin vakit getirmesini sağlayın. Büyük kedi ve yavru kediye aynı mamalardan verin. Büyük kedi ve yavru kediyi aynı yerde yatırın. Yetişkin kedi ve yavru kedinin birbirlerine alışmasını sağlamak için yapılacak diğer yöntemler şunlardır:

 • Büyük kedinin kokusunu yavru kediye; yavru kedinin kokusunu büyük kediye koklatın
 • Büyük kediyi yavru kedinin varlığına ikna edin
 • Büyük kedi ve yavru kediyle ortak oyunlar oynayın
 • Yavru kediyi büyük kedinin oyuncaklarıyla oynatın
 • Büyük kedi yavru kediye alışana kadar kum kapları ayrı tutulur.
 • Büyük kedinin yavru kediye alışana kadar yanlarından ayrılmayın
 • Büyük kedi yavru kediye alışana kadar seyahate çıkmayın
 • Büyük kedi yavru kediye alışana kadar yalnız bırakmayın.

Bu yazıda büyük kedinin yavru kediyi ısırma nedenleri, saldırması, alışması için yapılması gerekenleri ve birçok bilgiyi araştırıp düzenlendi.

Ayrıca Bakınız: Kedilerin Duvarı Yalaması Nedenleri Nelerdir?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap