Gerçek British Longhair Renkleri Nelerdir?

British Longhair Renkleri

Bu yazımızda gerçek british longhair renkleri hakkında bilgi vereceğiz. Dünya’da üretilen bütün renklere kolaylıkla ulaşabilecek ve öğrenebileceksiniz. Renkler hakkında bilgi vermeden önce longhair uzun tüylü chinchilla ve british shorthair karışımı ile ortaya çıkmıştır. Normalde britishler kısa tüylü olarak bilinmektedir, fakat eşleşme ile uzun tüylü olarakta ortaya çıkmıştır. En çok bilinen renklerden en az bilinen renklere kadar size bilgi vermeye çalışacağız.

Eğer bu ırkı sahiplenmeyi düşünüyorsanız kesinlikle kedi maltı kullanmanızı öneriyoruz, uzun tüylü olduğu için tüylerini yaladığında yutabilir, bu yüzden midesindeki sindirimi kolaylaştırmak için kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında bu ırka bakacak kişilerin tüy bakımlarını ihmal etmemesi gerekmektedir. Gündelik olarak özel kıtık açıcı tarakla taramalarını önermekteyiz. Tüyleri için ekstra vitamin tüpü alabilirler.

Şecereli Golden British Longhair Rengi

Bu renk genellikle şecere belgeli kedilerde olmaktadır, şecere belgesini kısaca anlatmamız gerekirse kedi federasyonları tarafından 7 kuşak soy ağacının tutulduğu bir sistemdir. Bu sistemde kedinizin atalarını görebiliyor ve doğacak yavruları soy ağacına yazdırabiliyorsunuz. Altın sarısı tüyleri olan bu renkte tüy uçlarında siyah renk olmaktadır. Şecereli British Longhair kediler kendi aralarında renk ayrımı bulunmaktadır.

Genellikle Ukrayna ve Rusya’da üreticiler tarafından yetiştirilen bu renkler Türkiye’de yaygınlaşmış cattery’ler yani kedi yetiştiricileri tarafından ülkemizde üretilmektedir. Bir çok yavruyu bu kişilerden almanız mümkündür. Özel renkler olması nedeniyle nadir bulunmaktadır, gri ve diğer renklerden bu yavruları ayırmanız gerekmektedir. Tam anlamıyla safkan kanı taşıyan bu yavrular dış görünüşleri ile herkesi etkileyebilir. Dünya üzerinde bulunan en güzel renge sahip kedilerin başında gelmektedir. Zaman içerisinde ülkemizde sıkça bu renklerden görebiliriz. Bu renk ayrımlarını aşağıdaki şekilde görebilirsiniz.

Şecereli Golden British Longhair Renk Kodları;

Ny11, Ny12, Ny1133, Ny1233, Ay11, Ay12, Ay1133, Ay1233, Ay25, By11, By12, By1133, By1233, Cy11, Cy12, Cy1133, Cy11233.

Bu renklerde Şecereli Golden British Longhair sahiplenme niyetiniz var ise linke tıklayarak mevcut ilanları görebilir ve ücretsiz ilan verebilirsiniz.

Şecereli Silver British Longhair Rengi

Bu renk genellikle show kedilerde bulunmaktadır, şerece belgesi olmayan silver bir yavru bulmanız çok zordur. Safkan silver renkleri kedi üreticileri tarafından yetiştirilmektedir. Ukrayna ve Rusya ülkelerinden ülkemize giriş yapmışlardır. 7 kuşak soy ağacı bulunan bu yavruları kedi yarışmalarında görmeniz çok mümkündür. Dış görünüşüyle herkesi etkileyebilen nadir renklerden biridir. Dünya üzerinde zor bulunan renklerin başında geldiğini unutmayınız. Şecereli British longhair sadece kedi federasyonları tarafından ataları tutulan derneklerden alabilirsiniz. Eğer bu belgeyi almaz iseniz yavrunuz şecereli olarak geçmez, bu belgeyi kesinlikle almanız ve yavrunuzu soy ağacına yazdırmanız gerekmektedir. Derneklere yıllık ücret ödeyerek soy ağaçlarını tutturabileceğinizi unutmayınız.

Şecereli silver british longhair kendi aralarındaki renk kodlarını aşağıdaki şekilde bulmanız mümkündür. Linke tıklayarak ilanları görebilir ve aynı zamanda ücretsiz ilan verebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Şecereli Silver British Longhair Renk Kodları;

Ns11, Ns12, Ns1133, Ns1233.

Gri British Longhair

En çok bilinen ve beslenen renklerden biridir, Türkiye’de bu rengi kolaylıkla bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Shorthairlarda olduğu gibi longhairlardada en çok tercih edilen renklerin başında gri ve bu tondaki renkleri görmeniz mümkündür. Özellik olarak british özelliklerini taşımaktadırlar. Ülkemizde rahatlıkla gri renk tonlarında longhair yavruları bulabileceğinizi bilmenizi isteriz. Sizde gri bir sevgi yumağı sahiplenmek istiyorsanız bu renkte güzel bir yavru sahiplenebilirsiniz.

Beyaz British Longhair

Bu renk genellikle chinchilla veya uzun tüylü ankara kedileri ile karıştırılmaktadır. Tamamen ayrı olan bu rengin tüyleri bembeyazdır. Sadece kafalarının arkalarında bir siyahlık bulunmaktadır, beyaz kedilerde bu işaret yok ise sağır olma ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu yüzden bu detayı atlamayın ve yavrunun kafa bölgesine bakarak bu işaretin olup olmadığından emin olunuz.

Tabby British Longhair

Çapraz eşleşme ile meydana gelen bu renkler anne ve babanın renklerinin karışımı ile ortaya çıkmaktadır. Melez bir renk olduğunu bilmenizi isteriz. Safkan silver veya golden renkleriyle karıştırılıyor fakat kesinlikle bu renk farklıdır. Safkan renklerde herhangi bir iz bulunmaz tabby renklerinde desen ve izler mevcut olduğunu bilmenizi isteriz.

Lynx Point British Longhair

Yüz kısmı leopar şeklinde izi olan bu yavrular Türkiye’de çok fazla beslenen bir renk değildir.

Blue Point British Longhair

Gözleri mavi renkte olan blue point kedilerin tüyleri beyaz ağırlıktadır. Siyam ile çapraz eşleşme sonucu ortaya çıkmışlardır. Oldukça güzel bir dış görünüşleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap