Kedi Kapısı Ne İşe Yarar? Kedi Kapısı Modelleri

Kedi kapısı kedinizin gün içinde istediği zaman dışarı çıkabilmesini, temiz hava almasını ve tuvalet ihtiyacını gidermesini de kolaylaştırır. Gün içinde kediniz tuvaleti geldiği zaman bunu dışarı çıkıp yapmak isteyebilir. Onlar evde yaşamak ve tüm gün evde kalmak için uygun canlılar değillerdir. Bu nedenle de kedi kapıları onların eve istedikleri zaman girip çıkmasına katkı sağlar. Farklı modelleri ile de evdeki her alanda kullanıma uygun olan kedi kapısı modelleri, hem kedinizin hem de sizin günlük hayatınızı kolaylaştırabilir. Peki, kedi kapısı ne işe yarar? Hangi alanlarda ve nasıl kullanılabilmektedir?

Kedi Kapısı Ne İşe Yarar

Farklı alanlarda kullanılabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin cama ya da kapıya monte edilmesi mümkündür. Türkiye’de yaygın şekilde kullanılmasa da bu ürünler kedinizin ve sizin günlük yaşamını oldukça kolaylaştıran ürünlerdir. Kedilerin istedikleri zaman dışarı çıkmasını, sizi yormadan ve uğraştırmadan tekrar eve girmesini sağlayan bu ürünler özellikle de bahçesi olan evlerde tercih edilen yardımcılardan biridir.

Kedi kapısı modelleri farklılık göstermektedir. Kedinizi tanıyan, dışarıdan yabancı kedilerin girmesine izin vermeyen modeller mevcuttur. Ayrıca çipli, elektromanyetikli, kilitlenen ve ses geçirmeyen yalıtıma sahip farklı modelleri tercih etmeniz de mümkün. Bu modellerin her biri kedinizin güvenle eve girip çıkmasını sağladığı gibi farklı alanlarda da avantajlar sunar.

Çevresini keşfetmek isteyen, temiz hava alıp enerjisini harcamak isteyen kedinizin kolay ve rahat şekilde eve girip çıkması bu kapılar ile mümkün olur. Gece saatlerinde eve gelen kedinizin sizi uykunuzdan uyandırmaması için bu kapıları tercih etmeniz ya da gün içinde istediği şekilde girip çıkması için de bu ürünleri kullanmanız hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Mikroçipli Kedi Kapısı Modelleri

Kedinizi tanıyan, bu sayede yabancı kedilerin evinize girmesini önler. Bu modeller güvenliğin sağlanması için oldukça işe yarar modellerdir. Sessiz şekilde açılıp kapanan, bu sayede kedinizin korkmamasını sağlayan modeller yalnızca kapının yanına geldiği zaman kapağın açılmasını sağlar.

Bu modeller şeffaf kapağa sahip, yalıtımlı ve sessiz şekilde açılıp kapanma özelliği olan modellerdir. Kedilerin kapak açılma sesinden korkabileceği durumlar için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca yalıtım özelliği sayesinde hem olumsuz hava koşullarından hem de dışarıdan gelebilecek seslerden etkilenmemeyi sağlar. Farklı modelleri kapılara, camlara ve duvarlara montajlanabilir.

Elektromanyetikli Kedi Kapıları

Kedinizin tasmasına yerleştirebileceğiniz bir elektromanyetik mıknatıs sayesinde bu kapılar açılır. Yabancı kedilerin içeri girmesini önleyen bu sistemler, kedinizin tasmasında mıknatıs tarafından devreye girer. Bu sayede kedinizin güvenle giriş ve çıkış sağlaması mümkün olabilmektedir. Kapılara monte edilen kedi kapısı, pil desteği sayesinde elektrik kesintisi gibi durumlarda da kullanımını sürdürür.

Farklı Fonksiyonlara Sahip Kedi Kapıları

Kedi kapısı modellerinin farklı fonksiyonları da bulunuyor. Kimi kedi kapıları açılma ve kapanma özelliğine sahiptir. Bazı kapılar ise istediğiniz zaman ayarlanabilmektedir. Örneğin kilitleme, yalnızca girişe ya da yalnızca çıkışa izin verme; hem girişe hem de çıkışa izin verme gibi farklı fonksiyonlar mevcuttur. Bu fonksiyonlar özellikle de kedinizin dışarı çıkmasını istemediğiniz zamanlarda kullanabileceğiniz özelliklerdir. Ayrıca evde olmadığınız dönemlerde ya da kedinizin giriş ve çıkışlarını kolaylaştırmak amacı ile tercih edilmekte.

Farklı fonksiyonlara sahip olan kedi kapılarının camlarda da kullanımı mümkündür. Cam kapılarda ya da pencerelerde de kullanıma uygundur. Kedinizin giriş ve çıkışlarını kontrol altına almanızı sağlıyor. Özellikle de kedinizin dışarı çıkmasını istemediğini zamanlarda kilitleme özelliğini, aktive etmeniz büyük katkı sağlar. Ayrıca evde birkaç kedi bakıyorsanız kedilerinizden biri eve geldiyse ve dışarı çıkmasını istemiyorsanız diğerleri gelene kadar yalnızca giriş özelliğini aktive ederek evdeki kedinizin çıkmamasını da sağlayabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap