Kediler Sahibini Neden Tuvaletin Önünde Bekler?

Kediler sahibini neden tuvaletin önünde bekler? Kedilerin garip davranışları çoğu zaman anlam vermekte güçlük çekmenize neden olabilir. Bu davranışlardan biride kedilerin sahiplerini tuvaletin önünde beklemesidir. Kediler meraklı ve iyi gözlem yapabilen hayvanlardır. Sahiplerini sürekli takip etmeleri ve aynı hareketleri yapmaya çalışmaları da kedilerin garip davranışları arasındadır. Kedilerin sahiplerinin hangi odaya girip çıktığını gözlemler ve o da peşinden gider. Siz odaya girdiğinizde ise miyavladığını duyabilirsiniz. Çünkü kediniz merakına yenik düşüp odaya sizden önce gelmiş dahi olabilir. Kediler sahiplerinin tuvalete girdiğini görünce kalkıp onunla beraber tuvalete girmek isteyebilir. Hatta sahibi izin verdiğinde tuvalete de girip onu izleyebilir. Kedilerin garip davranışları siz ona yasak deseniz de, bunu yapamazsın deseniz de ortadan kalkmayacaktır Çünkü kediler zaman zaman yasakları sevmeyen yaramaz hayvanlar olabilirler. Bu nedenle kedinizin bu garip davranışını neden yaptığını anlamak çok daha faydalı olacaktır.

Kedilerin Koruma İçgüdüsü

Kediler tuvalet eğitimlerini annelerinden alırlar. Yavru kediler ise anne ve kardeşi yanında olmadan tuvaletlerini yapmazlar. Çünkü kediler tuvaletlerini yaparken kendilerini savunmasız hissederler ve bu yüzden kardeşlerinin ona göz kulak olmasını ister Bu sebeple yetişkin kediler tuvalet ihtiyaçlarını hızlıca bitirip hemen oradan uzaklaşırlar. Kediler, sahipleri tuvalete girdiğinde onun peşinden giderek, tuvaletten çıkana kadar onu kapıda bekler. Çünkü sahibinin de kendini savunmasız hissetiğini düşünürler. Bu nedenle başına herhangi bir şey gelmesin ve kendini yalnız hissetmesin diye kapısının önünde beklerler. Kedilerin sahiplerini korumak için tuvaletinin önünde beklediği söylenebilir.

Kediler Tuvalette Ne Yaptığınızı Merak Edebilir

Kediler en meraklı hayvanlardan biridir. Kediler her odaya sahiplerinin arkasından girerek ne yaptıklarını görüp merakını giderebilir. Fakat iş tuvalete girmek olunca, kapı kapanır ve kediler sahiplerinin içeride ne yaptığını öğrenemez. Bu nedenle hemen ulakları yukarı kalkar ve içeride neler olduğunu merak ederler. Hatta kedilerin patisi ile kapıya vurması ya da dikkatinizi çekmek için ağlaması dahi mümkündür. Eğer tuvaletteyken kediniz ile iletişim kurmazsanız uzun süre miyavlamaya devam edebilir. Merakına yenik düşerek tuvalete girme çabasında bulunabilir.

Kediler Oyun Oynadığını Zannedebilir

Kedinizle gün içerisinde sık sık saklambaç oynuyorsanız, tuvalete girdiğinizle onunla oyun oynadığınızı düşünebilir. Kediler oyun oynamayı çok sevdiği için yaptığınız herhangi bir eylemi oyun olarak algılayabilir ve sizinle oyun bağı kurmak isteyebilir. Siz tuvaletteyken hala oyun oynadığınızı düşünebilir ve kapıya sürtünebilir. Siz tuvaletten çıktığınızda ise sizi yakaladığı düşünerek bacaklarınıza sırnaşması mümkündür. Fakat bu durum özellikle geceleri sizin için ürkütücü olabilir. Kediniz siz uykuluyken kapı önünde sizi bekler ve siz çıktığınızda da oyuna devam etmek isteyebilir. Kedilerin oyun isteğinin önüne geçebilmek mümkün olmadığı için gecenin bir yarısı çaresiz oyun oynamak durumunda kalabilirsiniz.

Kediler Tuvalete Girmek İsteyebilir

Kedilere evin herhangi bir odasını yasakladığınızda onun için en cazip yer orası olur. O odayı gözüne kestirecek ve mutlaka odaya ulaşmanın bir yolunu bulacaktır. Kediniz daha önce tuvalete girerek herhangi bir eşyayı merak etmiş olabilir. Bu nedenle siz tuvaletten çıktığınızda içeriye girip merak ettiği eşyaya bakmak isteyebilir. Ayrıca kediler klozetin üstüne çıkarak içinde ki suya bakmayı sevebilirler. Kedilerin bitmek tükenmek bilmeyen keşfetme istekleri tuvalete girme isteklerini ortaya çıkarabilir.

Kediler Ona Bir Şey Getireceğinizi Düşünebilir

Kediler, sahiplerinin ona oyuncak ya da ödül maması getirmesine alışkındır. Bu nedenle siz tuvalete girdiğinizde ona sevdiği bir şeyi getireceğinizi düşünebilir. Siz tuvaletteyken beklentileri iyice artar ve heyecan içerisinde sizi kapıda beklerler. Kediniz miyavlayarak ve koşturarak sizi beklediğini belli edebilir. Siz tuvaletten çıktığınızda da sizi süzer ve ellerinize bakar. Ona bir şey getirmediğinizi görse de her tuvalete gittiğinizde beklentisi devam edebilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap