Kedilere Hediye Almak: Kedi Sahiplerine Hediye Fikirleri

Kedilere hediye almak onlar için oldukça mutluluk verici olabilir. Kediler hayatlarındaki rutinlerden hoşlansalar da onlara lezzetli ve hayatlarını konforlu hale getirecek hediyeler almak onları mutlu edecektir. Kedilere hediye almak gibi onları mutlu edecek şeyler yapmak her kedi sahibinin önceliği olmalıdır. Çünkü kedilerinde tıpkı insanlar gibi duyguları vardır. Kedilere hediye almak onları mutlu edecek tek şey değildir. Sadece kedinizle ilgilenmeniz ve gün içinde onunla oyun oynamak için vakit ayırmanız dahi onun için yeterli olacaktır. Kediler sahiplerine bağlı ve bağ kurabilen canlılardır. Bu durumun göz ardı edilmemesi ve onlara gereken ilginin verilmesi önemlidir. Kediler de tıpkı insanlar gibi bazı eşyalara ayrıca ilgi gösterirler. Lezzetli bir mama, konforlu bir yatak ve eğlenceli oyuncaklar onlar için keyif verici olabilir.

Kedilere Hediye Almak: Lezzet Peşinde Olan Kedilere Hediyeler

Kediler en uyumaktan hoşlandıkları kadar lezzetli mamalar yemeye de bayılırlar. Kedilerin genellikle en sevdiği mama yaş mamalardır. Kuru mamalar kediler tarafından daha zor yenildiği için yaş mama tüketmekten keyif alırlar. Fakat sürekli yaş mama tüketmeleri ağız enfeksiyonlarına neden olabileceği için miktarın doğru ayarlanması önemlidir. Kedinize yılbaşı için bir yaş mama hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz. Aynı zamanda kediniz için evde kendiniz de mama yapabilirsiniz. Tavuk ciğeri, havuç, patates, pirinç ve yumurta sarısı ile kedinizin severek yiyeceği bir yemek hazırlayabilirsiniz. Kedinizin yemekten hoşlandığı gıdalar ile hazırlayacağınız öğünler kedinizi son derece mutlu edecektir.

Mama Keyfini Arttırmak İsteyen Kedilere Hediyeler

Kediniz için lezzetli mamalarını koyabileceğiniz bir mama kabı alabilirsiniz. Kedinize bir mama kabı hediye ederek ona lezzetli öğünler hazırlayabilirsiniz. Kediniz için mama kabı seçerken özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Mama kabı seçerken kedinizin sağlığını da göz önünde bulundurmalısınız. Mama kabının boyutu ve büyüklüğü önemlidir. Kedinizin öğünleri fazla olursa obezite sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle daha küçük ebatlı mama kapları tercih etmelisiniz. Mama kabının malzemesi de oldukça önemlidir. Plastik mama kapları kedilerde akneye ve diğer birçok rahatsızlığa sebep olabilir. Bu nedenle metal ya da melamin malzemeli mama kaplarından edinebilirsiniz. Özellikle metal kaplar temizliğinin kolay olması ve hijyenik olması bakımından tercih edilebilir.

Enerjisini Hiç Bitmeyen Kedilere Hediyeler

Her kedi oyun oynamaktan keyif alır ve enerjisini sevdiği oyuncaklar ile atarlar. Bu nedenle hediye denilince kediler için en iyi tercih oynamaktan keyif alacakları eğlenceli oyuncaklar olabilir. Birçok kedinin en çok sevdiği oyuncak yumak ipliklerde. Aynı zamanda doğaları gereği fareler ile uğraşmayı seven kedinize kurmalı fare oyuncak da alabilirsiniz. Kurulan fare oyuncaklar, hızlı hareket ettikleri için de kedinizi oldukça heyecanlandıracaktır. Bu sayede içgüdüleri ile birlikte kovalamaca oyunları oynayabilirler. 3 katlı oyuncaklar da kediniz için iyi bir seçim olabilir. 3 katlı oyuncaklarda yukarıdan dönerek topun aşağı inmesi kedinizi eğlendirecektir. Aynı zamanda kedinize hediye almak yerine ona evde kendiniz de oyuncak yapabilirsiniz. Bir çoraptan yaptığınız oyuncak bile kedinizi eğlendirebilen. Çorabın içerisinde elyaf ve iplik doldurarak kedinizin iyi vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Uykuya Doyamayan Kediler İçin Hediyeler

Kediler uykuya düşkünlükleri ile bilinen canlılardır. Kediler hemen hemen her yerde uykuya dalma potansiyeline sahiptir. Kediniz için uykuyu daha zevkli ve konforlu bir hale getirmek için ona kedi yatağı hediye edebilirsiniz. Kediniz için ergonomik bir kedi beşiği satın alabilirsiniz. Kedi beşikleri kanepelerin altına bağlanarak kullanılabilir. Aynı zamanda iki eşyanın arasına bağlayarak da kullanıma uygundur. Fakat kedi beşiğini asacağınız yerin kedinizin ağırlığını taşıyacağından emin olmalısınız. Beşiği düzgün bir şekilde sabitleyerek kedinizin uyku kalitesini arttırmasına yardımcı olabilirsiniz. Uyku kalitesi artan kediler daha mutlu ve keyifli olacaktır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap