Chinchilla Kedisi Özellikleri ve Chinchilla Fiyatları

Chinchilla Kedisi Özellikleri

Chinchilla kedi ırkı çapraz eşleşme ile ortaya çıkan bir türdür. Uzun tüylü olan iran kedisi ile ankara kedisinin çiftleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Bu çapraz eşleşmeden sonra kendi ırkı olan chinchilla kendi aralarında eşleşerek safkan bir ırk olarak kalmıştır. Oldukça ihtişamlı bir görüntüsü olan bu ırk dışarıdan çok güzel görülmektedir. Uzun tüylü olduğu için tüy bakımının özen ile yapılması gerekmektedir.

Uzun tüylü olduğu için kedi tarama işlemlerinin sık yapılmasını öneriyoruz, günde en az 1 kere taranmasını öneriyoruz. Özel tarak olan furminatör’u kullanabilirsiniz. Bu tarak bütün ölü tüyleri almaktadır. Özellikle balık yağı vitamini ve multivitamin kullanmanızı şiddetle öneriyoruz.

Chinchilla özellikleri hakkında linkten daha detaylı bir bilgiye ulaşabilirsiniz.

Chinchilla Kedisi Karakteri

Bu kedi ırkının karakteri daha çok ataları olan iran kedisine benzemektedir. Sakin bir yapıları vardır, yavruyken biraz hareketli olan bu kedi ırkı yetişkinliğe ulaştığında çok fazla oyun oynamayı ve hareketi sevmezler.

Aile içinde gayet uyumlu bir şekilde yaşabilen bu kedi ırkı apartman dairelerinde bakılması durumunda size bir sorun çıkarmazlar. Tek çıkaracakları sorun uzun tüyleri olur, tüyleri güzel bakıldığında ortada herhangi bir sorun kalmaz. Aile içi oldukça uyumlulardır.

Çok zekidir ve çevresindeki olan olayları anlayabilir. Sabırlı yapıları nedeniyle çocuklarla anlaşabilirler.

Ev içerisinde bir birey seçer ve ona bağlanır. Bu onların karakter yapısında olan bir özelliktir.

Chinchilla Kedi Fiyat

Çok fazla bulunmadığından dolayı genellikle ücretli sahiplenilebileceğiniz bir ırktır.

Chinchilla kedi fiyat: Türkiye’deki petshoplarda satınmaktadır, buradaki fiyatları 2021 itibari ile 3 bin ile 7 bin tl arasında değişmektedir. Tüy renkleri ve göz renklerine göre fiyatları değişiklik gösterebiliyor.

İnternet siteleri üzerinden daha düşük ücretler ile sahiplenebilirsiniz. Safkan olduğuna emin olmak için mutlaka serece belgesi olan yavru kedileri sahiplenmenizi öneriyoruz. Eğer yavru kedinin serece belgesi yoksa kesinlikle anne ve baba resimlerini sormanızı eğer görebiliyorsanız onları görmenizi şiddetle önermekteyiz.

Bu site içerisinde kendinize en uygun yavru kediye ulaşabilirsiniz:

https://petyasam.com/irk/chinchilla/

Chinchilla Kedi Irkını Nasıl Ücretsiz Sahiplenebilirim

Bu konuda size tavsiyeler vermeye çalışacağız, yaşı büyük olan ve kısır olan chinchilla kedileri ücretsiz sahiplenebileceğiniz en büyük seçeneklerden biridir. Bir şekilde bakımını yapamayan ailelere ulaşarak onlardan ücretsiz sahiplenebilirsiniz. İlan sitelerinde genellikle yaşı ilerleyen kedileri sahiplendirebiliyorlar.

Yavru kedileri ücretsiz vermek isteyen kedi sahipleri ise kesinlikle sözleşme ile sahiplendirmektedir. Bunun nedeni ise yavru kediyi ondan alıp satmanızı önlemektir. Karşı tarafa gerekli güveni vermeniz durumunda ücretsiz bir şekilde sahiplenebilirsiniz. Resimlerini ve videolarını atmanız karşı tarafı oldukça mutlu edecektir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap