Kedilerle Oyun Oynama: Kedinizle Nasıl Oynamalısınız?

Kedilerle oyun nasıl oynanır? Kedinizle nasıl oyun oynamalısınız? Kedinizle oyun oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Kedilerin tercih edeceği oyunlar genellikle birbirine çok benzer olmaktadır. Bu da aslında onların temel içgüdüsü olan avlanma gibi içgüdülerinden kaynaklanır. Bu içgüdüler doğrultusunda da kedilerin genellikle benzer oyunlara ve oyuncaklara yönelmesi mümkündür.

Kediler İle Oyun Oynarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kedilerle oyun oynarken bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Kediler genellikle köpekler gibi sahipleri ile oyun oynamaktan pek hoşlanmazlar ancak yine de sahiplerinin ilgi çekici oyunlar bulması ile onlarla oynamaları da mümkündür. Bunun dışında kedilerin genel anlamda kendi başlarına ya da başka kediler ile oynamaktan keyif aldıkları da söylenebilir. Bu oyunlar da genellikle farklı pek çok oyuncağı ya da eşyayı içerebilir.

Kediler Hangi Oyuncaklar İle Oynamaktan Hoşlanır?

Kedilerin oynamaktan keyif alacağı oyuncaklar aslında temelde onların avlanma içgüdülerine göre düzenlenmiş olan oyuncaklardır ve bu oyuncaklara çok para vermeye de gerek yoktur çünkü kediler genellikle evdeki top haline getirilmiş bir kağıt parçası ile de saatlerce oynayabilir, bir ip parçasını da oyuncağa dönüştürebilir. Bu nedenle de bir pinpon topu, kağıt parçası, karton kutu, plastik kap gibi farklı pek çok evde bulunan eşya da onun için saatlerce oynanacak bir oyuncak haline gelebilir.

Bu noktadan dikkat edilmesi gereken birkaç husus mevcuttur. Öncelikli olarak kedilerin yutabileceği kadar küçük parçaları içeren hiçbir cisim onların önünde bulunmamalıdır. Kolay ulaşabilecekleri alanlarda bu tür parçalara yer vermemek gerekir. Top gibi parçaların da aynı şekilde yutabileceklerinden daha büyük boyutta olması gerekir.

Kediler her ne kadar ipler ve yumaklar ile oynamayı çok sevseler de ne yazık ki bu tür cisimler gergin hale geldiğinde kesici hal alabilmektedir. Bu nedenle de ip gibi ürünler ile oynayan kedileri yalnız bırakmamak ya da en azından evde tek başına kalacağı zaman bu tür cisimleri ortadan kaldırmak gerekir.

Kedilerin En Büyük Eğlencesi: Takip

Kediler takip etmekten hoşlanır ve bu da aslında temel içgüdülerinden kaynaklanır. Bu içgüdülerine göre hareket edeceklerinden dolayı kedilerin takip etmeyi içeren oyunlardan da büyük keyif alması mümkündür. Yani bir top ile oynamak, uzaktan kumandalı bir arabanın peşinden gitmek, lazeri kovalamak gibi farklı ve basit pek çok oyun ile onları mutlu etmek ve onlarla oyunlar oynamak mümkündür.

Oyuncakların İlgi Çekici Olması Onları Cezbeder

Kediler genellikle parlak nesneler ile daha fazla oynama eğilimi içindedirler. Parlak ve renkli oyuncaklar almak ya da evde onlara bu tarz oyuncaklar yapmak bile mümkündür. Alüminyum folyodan top yapmak ya da kedinin oynamak istemediği bir topu alüminyum folyo ile kaplayarak onun ilgisini çekmesini sağlamak mümkündür. Bu şekilde kedilere parlak ve ilgi çekici bir oyuncak oluşturmak da oldukça kolay ve masrafsız olacaktır.

Ses Çıkaran Oyuncaklar

Kediler ses çıkaran plastik ve benzeri oyuncaklarla oynamaktan keyif alırlar. Oyuncak seçerken de aslında oyuncakların az miktarda ve tiz sesler çıkaran oyuncaklar olması gerekebilir. Örneğin çıngıraklı, zilli oyuncaklar kedilerin genellikle ilgisini çekmektedir. Bu nedenle de kedilere oyuncak seçerken zilli, çıngıraklı farklı oyuncakları tercih etmek onların daha çok beğenmesine katkı sağlayacaktır.

Çok Oyuncak Görmek Onları Sıkar

Kedilerle oyun oynarken önlerinde yalnızca bir ya da iki oyuncak olması önemlidir. Onları tıpkı bir bebek gibi düşünmek gerekir. Önlerinde çok fazla oyuncağı bir anda gördükleri zaman çok çabuk sıkılabilir ve hiçbiri ile oynamak istemeyebilirler. Bu nedenle de oyuncaklar birer birer verilmeli ve kedi sıkıldıkça bu oyuncaklar değiştirilmelidir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap