Kedilerle Yolculuk Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedilerle yolculuk yapılacağı zaman kedinizin rahat olması, sizi rahatsız etmemesi ve yolculuğa hazır olması gereklidir. Bu sayede hem sizin hem de kedinizin rahat ve sorunsuz bir yolculuk geçirmesi mümkün olabilir. Bunu sağlamak için ise yolculuğa çıkmadan önce kedinize belli koşulları sağlamanız önemlidir. Ayrıca yolculuk yaparken de dikkat edilmesi gereken belli noktalar vardır. Bunlar yolculuğu sorunsuz atlatmanız için önemlidir. Peki, kedilerle yolculuk ederken nelere dikkat edilmeli?

Kedilerle Yolculuk Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kedilerle yolculuk ederken hazırlıklı olmak, kedinizi ve kendinizi de bu yolculuğa hazırlamak gerekir. Özellikle de kedinizle uzun bir araba yolculuğuna çıkacaksanız dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Arabayı siz kullanacaksanız kedinizin yakınmalarına ve yolculuk öncesindeki agresif hallerine hazır olmanız gerekir. Bunlardan uzak kalmak için ise kedinizi yolculuğa hazırlamanız en iyisi olacaktır.

Kedilerle Yolculuk: Kediyi Taşıma Kabına Alışmak Yolculuğu Kolaylaştırır

Kedinizle nasıl seyahat ederseniz edin, taşıma kabına alışmasını sağlamanız gereklidir. Uçakla, gemiyle, otobüsle ya da kendi aracınızla seyahat edeceğiniz zaman kedinizin taşıma kabında rahat olması gerekir. Bunun için seyahat öncesinden taşıma kabına alışması için onunla taşıma kabını tanıştırmalısınız. Bunu sağlamak için gün içinde taşıma kabını onun yatak ve benzeri eşyalarına yakın yere koyabilirsiniz. Taşıma kabına girdiği zaman ödül maması verebilirsiniz. Bu sayede taşıma kabına girmenin kötü bir şey olmadığını görecektir.

Seyahat öncesinde taşıma kabına girmek konusunda sizinle inatlaşmaması için onu yorabilirsiniz. Oyun oynatarak uykusunun gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede taşıma kabına girdiği zaman daha az miyavlayacaktır. Daha sakin olacak ve belki de uyuyacaktır.

Özellikle de kendi aracınızla yolculuk edeceğiniz zaman taşıma kabında olmasını sağlamanız iyi olur. Ayrıca çıkmaması için de kabını iyi kilitlemeniz gerekir. Bu sayede kaza yapmanıza neden olacak bir hareket yapmayacaktır. Bir süre miyavladıktan sonra taşıma kabına alışacak.

Kendinizi Yolculuğa Odaklayın

Kendi aracınızla seyahat ederken kedinizin rahatsız hissetmesi nedeniyle sürekli miyavlaması ve sizi de rahatsız etmesi mümkün. Bunun nedeni alışık olmadığı sıkışık bir ortamda bulunmasıdır. Miyavlaması sizi rahatsız edebilir. Bir sorun olup olmadığını sürekli olarak kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ancak kediniz sadece sıkıldığı ve sinirlendiği için miyavlıyor olabilir. Bu nedenle de gitmeniz gereken yere odaklanmanız ve en kısa sürede yolculuğunuzu tamamlayarak güvenli bir seyahat sağlamanız önemlidir. Kedinizin miyavlamasının ya da oynarken ses çıkarmasının dikkatinizi dağıtmasına izin vermemeniz gerekir.

Otobüs, uçak ve benzeri araçlar ile seyahat ederken aklınız kedinizde kalabilir. Ancak evcil dostlar için özel olarak ayrılan alanda tamamen güvenli şekilde seyahat eden dostunuz için strese girmeden yolculuk yapabilirsiniz. Taşıma kabında güvenle ve rahat bir şekilde seyahat edecek olan dostunuzu dilerseniz molalarda ziyaret edebilir ve nasıl olduğunu görerek rahatlayabilirsiniz.

Kedinin Taşıma Çantasında Rahat Etmesini Sağlayın

Kedinizin taşıma çantasında rahat etmesini sağlamanız, güzel bir yolculuk geçirmesi için önemlidir. Kendini güvende hissetmesi için taşıma çantasına sevdiği oyuncaklardan birini koyabilir, sizin kokunuzu alması için de tişört ya da çorap gibi basit ve kokunuza sahip bir kumaşı kabına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede sizin kokunuzu aldığı zaman kendini daha güvende hissedecek ve sevdiği oyuncağı da yanında olacağı için sıkılmadan yolculuk edebilecektir.

Kedinizin taşıma çantasının onun için doğru boyutta olduğundan emin olmak da oldukça önemlidir. Kedinizin rahat etmesi için boyutuna uygun bir taşıma kabında seyahat etmesi en iyisi olacaktır. Ayrıca acıkmasını ve susamasını önlemek için yolculuktan bir süre önce onu beslemeniz ve su ihtiyacını gidermeniz gerekir. Bu sayede yolculuk sırasında kendini daha rahat hissedecek ve güven içinde seyahat edebilecektir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap