Scottish Fold Yavru Sahiplenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Eğer sizde evinize yeni bir neşe katmak için scottish fold yavru sahiplenmek istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri ve nasıl rahat bir şekilde sahipleneceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Scottish Fold Yavru Nereden Sahiplenebilirim?

Bu ırkı maalesef Türkiye’de ücretsiz bulmanız çok zor bir ihtimaldir. Eğer bir bütçeniz yok ise ve bu ırkı beslemek istiyorsanız yetişkin kedi sahibi olan kişilere ulaşmanız gerekmektedir. Onlara yavruya çok iyi bakacağınızın sözünü verip ücretsiz şekilde kedi sahiplenme işlemini yapabilirsiniz. Genellikle internet üzerinden ücretsiz kedi bulmanız çok zordur, özellikle kedi yavruysa daha zordur. Fakat yetişkin kedileri evinde çeşitli nedenler dolasıyla besleyemeyen kişilere ulaşıp cins kedi sahiplenebilirsiniz.

Bunun dışında internet siteleri üzerinden çeşitli ilanlara bakarak yeni bir yavru arayışına girebilirsiniz. Scottish fold fiyat bilgisi için için tıklayabilirsiniz. Bu cins yavrunun fiyatları şuanda minimum 2500 tl’den başlayarak serece belgesi olması durumunda 15 bin tl gibi rakamlara çıkmaktadır. Serece belgesi kedinin anne ve babasının soy ağacını tutan dernekler tarafından verilmektedir. Eğer %100 safkan bir yavru sahiplenmek istiyorsanız bu belgeyi kesinlikle almanızı öneriyoruz.

Serece belgesi olan bir yavru fiyat olarak sizi aşması durumunda soy ağacı belli olmayan diğer yavrulara bakmanızı öneriyoruz. İnsanlarda olduğu gibi kedilerde anne ve babalarının gen yapısını taşırlar. Özellikle anne ve babanın video veya resmini şiddetle istemenizi öneriyoruz. Fakat bazı insanlar yanlış resimler veya videolar gönderebiliyorlar. Bu riski en aza indirmek için yavruyu annesinin yanında görmenizi önermekteyiz. Böylelikle yalan atma şansını %10’un altına indireceksiniz. 🙂

İnternetten Scottish Fold Sahiplenebilirmiyim?

Petshoplarda kedi fiyatları inanılmaz yüksek fiyatlardadır, örnek vermek gerekirse herhangi bir avm’de scottish fold fiyat aralıkları 8 bin tl ile 15 bin tl arasındadır. Bunun nedeni ise avm’lerde dükkan kiralarının inanılmaz derecede yüksek olmasıdır. Ortalama en kötü avm’de dükkan kiraları 50 bin tlden başlamaktadır. Akmerkez, Akasya avm gibi örnek verebileceğimiz popüler dükkanlarda kiralar 100 bin tl gibi rakamlarda başlamaktadır. Bu yüzden petshoplarda kedi fiyatları internete göre daha yüksektir.

Petshop olan yerlerden almanız avantajı ise sözleşme ile alıyorsunuz ve 15 gün boyunca size sağlık garantisi vermek zorundadır. İyi bir iletişim kurarak gün sayısını 30 güne çıkarmanızı şiddetle öneriyoruz. Nedeni ise viral hastalıklar hemen gün yüzüne çıkmayabiliyor. Bu yüzden ne kadar çok gün alırsanız sizin için o kadar avantaj, söz aldığınız günü kesinlikle sözleşmeye yazmanızı öneriyoruz. Biliyorsunuz ki söz uçar yazı kalır. Bunun yanında scottish fold sahiplenme işlemi yaptığınız yerin hayvan sever kişiler olduğuna önem vermeniz gerekiyor. Her ne kadar ticari bir işi gibi görülsede bu canların değersiz bir şekilde bakımı sizi üzecektir.

Yavru Kedilerin Hasta Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bazı hastalıkları anlamanız kolaydır, bunların başında gelen mantar hastalığını örnek vererek başlayabiliriz. Genellikle tüylerinin bazı bölümleri dökülmüş olur. Bunun dışında yeni çıkan tüyler görebilirsiniz, bu hastalık ölümcül değildir fakat iyileşmesi zaman alan hastalıkların başında gelir. Kesinlikle yurtdışından gelen mantar aşılarını tercih etmenizi öneriyoruz. Türkiye’de olan aşıların çoğu tek tip mantara iyi gelen aşılardır. Rusya’daki özel aşıların yaklaşık 500 mantar türünü iyileştirdiğini söyleyebiliriz.

Mantar hastalığının çıkma nedeni ise annelik sürecinde bağışıklığın düşmesi sonucu ortaya çıkar. Bu çok normal bir hastalıktır. İyi bir veteriner hekim buna kolaylıkla çözüm bulabilir.

Bunun dışında fip hastalığı kedilerin en ölümcül hastalıdır ve herhangi bir tedavisi henüz bulunmamıştır. İlk etapta corona olarak başlayan bu hastalık mutasyona uğrayarak fip’e dönüşür ve yavrunun ölümü fip hastalığı sonucunda olur. Bunu önlemek için corona testi yaptırmanız ve yavruyu bu şekilde sahiplenmeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki hastalıkların dışında kan testi, idrar testi gibi bazı testleri yaptırmanızda fayda vardır. Bu testleri yaptırarak içiniz rahat bir şekilde yavru kedi sahiplenme işlemini yapabilirsiniz. Kedilerinde insanlar gibi bir can olduğunu asla unutmamanızı öneriyoruz. Bu sorumluluğu almadan önce iyi bir şekilde düşünmenizi ve karar vermenizi şiddetle önerdiğimizi bilmenizi isteriz.

Yeni yavrunuz ile beraber sizlere güzel bir ömür diliyoruz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap