Yavru Kedi İnternetten Sahiplenebilir Miyim?

Yavru Kediler İçin Beslenme Nasıl Olmalıdır

İnternetten Yavru Kedi Sahiplenme

Herhangi bir internet sitesinden yavru kedi sahiplenme yapmak istiyorsanız sizin için bazı önerilerimiz var. Sahipleneceğiniz kişilere kesinlikle herhangi bir şekilde kapora vb. bir para göndermemeniz gerekmektedir. Çeşitli pet ilan siteleri üzerinden çok fazla dolandırılma vakaları var. Bu yüzden ilk etapta yavruyu görmenizi öneriyoruz. Eğer önceliğiniz cins kedi değil ise çok güzel yavru sarman, tekir vb. ırk kediyi ücretsiz sahiplenebilirsiniz. Günümüzde ilk etapta cins kedi arayan pet severler genellikle ücretsiz arıyor fakat cins kedileri ücretsiz bulmanız çok mümkün değildir. Peki cins kedi sahiplenmek istiyorsanız başka nelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

İlk etapta yavrunun safkan kanı taşıdığına emin olmanız gerekmektedir. Sahiplenmek istediğiniz yavru kedinin gen haritasına bakmanız gerekmektedir. Serece olmayan kedilerde gen haritası olmadığı için anne ve baba resmine ilk etapta bakmanız gerekmektedir. Bunun dışında gen haritasına bakmanız mümkün değildir. Kedi sahiplenme yapmadan önce kesinlikle alacağınız kedinin sağlık durumunu sorgulatın, veteriner hekime gidip gerekli sağlık testlerinden geçmesini sağlayın. Korona testi ve fip testi en kilit testlerin başında gelmektedir, bu testin pozitif çıkması yavrunuzun ölümcül bir hastalığa yakalanacağı anlamına gelmektedir. Bu yüzden bu testtin önemi çok büyüktür.

Bunun dışında kan testleri ve idrar testlerini yaptırabilirsiniz. Kediniz yavru olduğu için ilk etapta kaliteli mamaları tercih etmenizi öneriyoruz. Özellikle yavru kedi mamasını tercih etmenizi şiddetle öneriyoruz. Bunun nedeni yetişkin mamaların çapı büyük olduğu için yavru kedinizin yiyemeyecek olmasıdır. Bunun dışında vitamin ve konserve almayı unutmayınız.

Sağlık testlerinden olumlu sonuç olan yavrunuzu eve getirmeden önce gerekli bütün malzemeleri pet shop’tan almanızı istiyoruz. Yavrunuzun tuvalet eğitimi yok ise bunu siz verebilirsiniz. Küçük bir alanda onun giyebileceğini küçük bir tuvalet almanızı önermekteyiz.

Dilerseniz petyasam.com üzerinden yavru ilanlarına bakabilirsiniz. Aklınıza takılan soruları dilerseniz bize sorabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap