Yavru Kedi Mama Önerileri : Kedi Maması Nasıl Seçilir

Yavru kedi mama önerileri arasından seçim yapmak kedi sahipleri için oldukça zordur. Özellikle yeni sahiplenilen bir kedinin bakımını yaparken daha fazla dikkat etmek gerekir. Yavru kedi mamaları arasından kuru mama tercihi yapmak son derece önemlidir. Bu konuda bilgi sahibi olan birinden yardım almak, veteriner hekime danışmak ve markalar arasında derin bir araştırma yapmak gerekir.

Yavru Kedi Mama Önerileri : Kedi Maması Nasıl Seçilir

Yavru kediler anne sütünden sonra iyi bir mama ile beslenerek sağlıklı bir hayat sürebilirler. Hastalıklardan korunmaları ve sağlıklı bir gelişim sağlamaları için tükettikleri mamaların kaliteli olması önemlidir. Yavru kedi sahiplenme sonrası için gerekli özen gösterilmediğini büyüme sürecinde dengesizlikler görülecektir. Aynı zamanda kediniz kısa süre içerisinde çeşitli hastalıklar ile mücadele etmek durumunda kalabilir.

Yavru Kedi Maması Seçerken En Önemli 5 Unsur

  1. Protein: Yavru kedi mama tavsiyesi verirken yavrunuzun beslenmesinde protein önemli bir yere sahiptir. Bu protein et ürünlerinden elde edilebilir. Bu nedenle yavru kedinize tavuk, kuzu eti, sığır eti, deniz ürünleri ve hindi gibi içeriklere sahip mamalardan alabilirsiniz. Seçtiğiniz mamaların içeriğinde en az %30 oranında protein olmalıdır.
  2. Yağ: Kedinizin tam anlamıyla beslenebilmesi için gerekli düzeyde yağ alması önemlidir. Böylece kediniz ihtiyaç duyduğu enerjiyi karşılar ve yeterli miktarda kalori alabilir. Seçtiğiniz mamanın içinde en az %18-20 oranında yağ bulunmalıdır.
  3. Yağ Asitleri: Yavru kedi mamalarının içerisinde omega-3 ile omega-6 yağ asitlerinin bulunması gerekir. Bu yağ asitleri sayesinde kedinizin göz, beyin, kalp ve özellikle tüy-deri sağlığı olumlu etkilenmektedir.
  4. Taurin: Kediler kendileri taurin üretemez ve tükettikleri besinler ile taurin alabilirler. Taurin sayesinde beyni, kalbi, gözleri, sindirim sistemleri ve bağışıklık sistemleri gelişir.
  5. Vitamin ve Mineraller: Yavru kedilerin güçlü bir bağışıklık sistemi olması için gerekli vitamin ve mineralleri alması gerekir. Bu vitamin ve mineraller mamaların içeriğinde bulunur. Bu nedenle seçtiğiniz mamanın içerisinde meyve ve sebzelerin bulunduğundan emin olmalısınız.

En İyi 3 Yavru Kedi Maması

  • Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

Ülkemizde en çok tercih edilen kedi maması tavsiye markalarından biridir. Yavru kedinizin gelişimi desteklemek amacıyla üretilmiştir. Özel içeriği sayesinde kedilerin su alımını artırmaktadır. Bu sayede kilo kontrolü sağlar. Ayrıca lezzetli içeriği sayesinde birçok kedinin ilk tercihi olmaktadır.

  • Lavital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması

Oldukça sağlıklı bir içeriğe sahiptir ve kolay sindirilebilir oluşu ile kendini diğerlerinden ayıran bir mama markasıdır. Ayrıca yavru kedilerin büyümesini desteklediği gibi bağışıklık sistemleri üzerinde de olumlu etkiye sahiptir.

  • Pro Choice Pro 38 Kuzu Etli Yavru Kedi Maması

Kuzu eti seven kediler için en ideal tercihlerden biridir. Aynı zamanda kas ve eklem gelişimini destekleyen bir içeriğe sahiptir. İçerisindeki yağ asitleri sayesinde kalp, göz, deri ve tüy sağlığını korumaktadır.

En İyi Tahılsız 2 Yavru Kedi Maması

  • N&D Prime Narlı ve Tavuklu Tahılsız Yavru Kedi Maması

En iyi kedi maması üreticilerinden biri olarak bilinir. Mamalarının içeriği doğal besin maddelerinden oluşur ve özellikle yavru kediler için dengeli ve tam bir beslenme sağlamaktadır. Mamanın içerisinde tahıl bulunmaz ve yüksek protein oranına sahiptir. Bu sağlıklı yapısı sayesinde yavru kedinizin gelişimine destek vermektedir. Mamanın içerisinde; %44.00 ham protein, %20.00 ham yağ, %8.50 ham kül, %1.80 ham lif ve %8.00 nem bulunur.

  • Profine Kitten Düşük Tahıllı Tavuklu Yavru Kedi Maması

Yavru kedilerin gelişimine yardımcı olan bir mama markasıdır. Güçlü bir bağışıklık için kaliteli içeriğe sahip olan mama seçeneğidir. Özellikle kedinizin ilerleyen dönemlerde daha sağlıklı bir hayat sürmesini sağlamaktadır. Mamanın içerisinde %37.0 protein ve %19.0 oranında yağ içeriği bulunur. Yüksek protein ve mineral seviyesi ile diğer mamalardan farklı bir yere sahip olduğu söylenebilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap