Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?

Yavru kediler uyuma süresi kedinizin karakterine, sahip olduğu rahatsızlıklara, ihtiyaçlarına ya da alışkanlıklarına göre değişebilir. Bazı kediler çok uzun süre uyumayı pek sevmez ancak kedilerin genel olarak uykucu olduğu söylenebilir. Yavru kedi sahiplenme düşüncesine sahip olan pek çok kişi kedilerin çok uzun saatler boyunca uyuduğunu bilmediği için kedilerinin ilk dönemde hasta olduğunu sanabilir. İlk kez kedi sahiplenen kişilerin bu düşünceye sahip olması olasıdır ancak kedilerin insanlardan çok daha fazla uyuduğu için kedinizin hasta olduğundan endişe etmenize gerek yoktur. Peki, yavru kediler ne kadar uyur?

Yavru Kediler Ne Kadar Uyur?

Yavru kediler genel olarak uzun saatler boyunca uyurlar. Yavruların sağlıklı şekilde gelişmesi için uzun süre uyku uyumaları gereklidir. Tıpkı bebeklerde olduğu gibi kedilerde de uzun süre uyku uyumak sağlıklı gelişimi destekler. Bu nedenle yavru kedinizin uzun süre uyumasının altında kötü bir neden aramamanız gerekir.

Kedi sahiplenme sonrasında kedi sahipleri kedilerinin çok uzun süre uyumasının doğru bir şey olup olmadığını merak eder. Kediler uzun süre boyunca uyuduğu zaman bu durum kedi sahiplerinde şüphe yaratır. Yavru kedilerin bir günde 13 – 18 saat kadar uyuyabildiği bilinmektedir. Özellikle de gününü çok aktif şekilde geçiren kediler uzun saatler boyunca uyumak isteyebilir. Bu durum endişelenmeyi gerektirmez.

Kedinizin 12 saatten fazla uyuduğunu görürseniz bu konuda endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Kediler genellikle uzun süre uyudukları için günlerinin çoğunu uyuyarak bile geçirebilirler. Kediniz akşam saatlerinde uyumaya alıştıysa bile öğlene kadar yatabilirler. Özellikle de yavru kediler gelişimlerinin sağlanması için uzun süre boyunca uyur.

Yavru Kedi ve Uyku

Yavru kediler uzun süreler boyunca uyuma ihtiyacı hisseder. Bu durum yavru kedilerin doğdukları ilk dönemde annelerinin yanında ve güvende kalmalarını sağlar. Ayrıca gelişimi destekleyen uyku sayesinde yavrunuzun hızla büyümesi de desteklenir.

Yavru kediler 13 – 18 saat aralığında uyku uyuyabilir. Kediler genellikle gün içinde uyumayı ve akşamları aktif olmayı severler. Yavrunuzu akşam uyumaya ve sabah aktif olmaya alıştırmak için biraz zaman harcamayabilirsiniz. Ancak zamanla kedinizin akşam uykusuna alışması da mümkün olabilecektir.

Yavru kediler çok uyusalar da aynı zamanda çok da hareket ederler. Kedi sahiplenme fikrine sahip olan kişiler kedilerin ne kadar aktif olabileceği konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Bundan dolayı kedilerinin yalnızca uyuyup biraz oyun oynayacağını düşünenlerdenseniz, ne yazık ki yanılıyorsunuz. Kediniz bu yoğun aktifliğini uzun süren uykularına borçludur. Bu sayede büyüyüp gelişirken aktifliğini de koruyabilir. Yavru kedinizin çok uyuduğunu ve uyanıkken çok aktif olduğunu görürseniz endişe etmeyin. Bu onun güzel bir uyku çektiğini ve keyfinin yerinde olduğunu göstermektedir.

Gündüz Uyuyan Kediler

Kediler gündüz uyuduğu zaman akşamları çok aktif olabilirler. Bu nedenle de yavrunuzun gün içinde aktif olmasını sağlamanız gereklidir. Gündüz uyuyan kedinizin uyumaması için onu sürekli meşgul etmeniz gerekir. Sürekli oyun oynayan, gün içinde aktif olan kediniz akşam rahat bir uyku çekebilecektir.

Kedinizin gündüz saatlerinde uyuması size çok uzun süre uyuyormuş hissi verebilir. Oysaki yavru kediler gün içinde 13 – 18 saate kadar uyuyabilirler. Bu sayede kediler dinlenir, yorgunluklarından kurtulur ve büyürler. Eğlenceli vakit geçiren, gün içinde aktifliğini koruyan ve yeteri kadar hareket eden kediler geceleri sizi rahatsız etmez ve kendileri de gece boyu uyur. Bu nedenle kediniz ile gün içinde ilgilenmeniz ve onu aktif tutmanız aslında rahat bir gece uykusu için gereklidir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap