Kediler Nerelerinden Okşanmayı Severler?

Kediler nerelerinden okşanmayı severler? Kedileri severken nerelerini okşamak gerekir? Kedilerin okşanmayı sevmediği bir yer var mıdır? Tüm bu sorular aslında kedileri nasıl sevmek gerektiği ile ilgilidir. Kedileri severken özellikle okşanmayı sevdikleri belli noktalara odaklanmak ve hoşlanmadıkları yerlerden uzak durmak gerekir. Bu noktalar onların güvende hissetmediği ve elletmek ya da açmak istemediği bölgeleri olabilir. Bu nedenle de kedileri severken okşanmayı sevdiği bölgeleri tercih etmek önemlidir.

Kediler Nerelerinden Okşanmayı Severler?

Kedilerin farklı noktalarından okşanmayı sevmeleri mümkündür. Özellikle okşanmak istedikleri belli bölgeleri sevmeniz onları çok mutlu edecektir. Ayrıca kediler genellikle kuyruklarının okşanmasını ya da kuyruklarına yaklaşılmasını istemezler. Bu nedenle de kedilerin kuyruklarından uzak kalmak en iyisi olacaktır.

Boyunlarını Okşayın

Kediler genellikle boyunlarının okşanmasından çok hoşlanırlar. Enselerinin, boyunlarının ve göğüslerinin üst kısmının okşanmasından keyif alan kediniz özellikle size sevmeniz için boynunu uzatabilir. Göğüs bölgesinden aşağıda inmemeniz daha iyi olacaktır çünkü kediler genellikle karın bölgelerini tanımadıklarına ve güvenmediklerine açmazlar ya da elletmezler. Bu nedenle de kedilerin göğüs bölgesinden aşağıyı sevmeye çalışmamanızda yarar vardır.

Kulaklarının Okşanmasından Hoşlanırlar

Kediler genellikle kulaklarının okşanmasından hoşlanırlar. Onların kafasını okşadığınız gibi kulaklarını da okşamanız çok hoşlarına gidecektir. Özellikle de kulaklarının arkasının ve üst kısmının okşanmasından ve kaşınmasından çok zevk alacaktılar. Bazı kediler kulaklarının ellenmesini istemeyebilir. Bu kimi zaman bir rahatsızlık nedeniyle olabileceği gibi bazı durumlarda kedilerin vücutlarını elletmek istememeleri de mümkündür. Yine de kedilerin genel anlamda kulaklarının okşanmasından hoşlandığını söylemek mümkündür.

Bıyıkların Arkasından Sevebilirsiniz

Kedinizin bıyıklarını ellemeden bıyıklarının arkasında yer alan yanaklarını sevmeniz mümkündür. Kediler özellikle de yüzlerindeki bazı bölgelerin kaşınmasından çok hoşlanırlar. Hatta kimi zaman bu bölgeleri elinize ya da bacağınıza kendileri de sürtebilir. Böyle yaptıkları zaman onların size sürttüğü bölgelerini kaşıyabilir ve okşayabilirsiniz. Bu bölgelerin okşanmasından keyif alırlar.

Tüm Sırt Bölgesinin Okşanması

Kedinizin çoğu zaman kıvrılmış şekilde yatarken okşanmaktan hoşlandığını fark etmişsinizdir. Kafasından kuyruğuna kadar olan bölgenin sırtından itibaren okşanmasını çok severler. Kediler genellikle bu şekilde yatarken sırt bölgelerinin okşanmasından çok hoşlandığı için onların çok huzurlu olduğu bu anlarda sırtlarından okşamanız mümkündür. Ayrıca aynı şekilde ayakta dururken de çoğu zaman kedileri sırtlarını size sürttüğü görülür.

Sırtını size sürtmeye ya da bir yere sürterek kaşımaya çalışan kedinizi yatırarak sırtını okşamanız ve kaşımanız mümkündür. Bu bölgenin kaşınmasından ve okşanmasından çok hoşlandıkları için yabancıların bile sırt bölgelerini okşamasından rahatsızlık duymayabilirler.

Kedileri Nasıl Okşamamak Gerekir?

Kedinizi severken belli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle kuyrukları ile oynanmasından, karın bölgelerinin ellenmesinden hoşlanmaya kedilerin bazı durumlarda ağrı ya da acı duydukları bölgelerini de göstermekten ve elletmekten kaçınmaları mümkündür. Bu nedenle de aslında kedinizin normalde sevdirdiği ancak yeni sevdirmemeye başladığı bir bölge olursa bir rahatsızlığı olup olmadığına bakmak gerekir.

Kediler kafalarına ya da vücutlarının herhangi bir yerine vurularak sevilmekten hoşlanmazlar. Buna alışık olan ve yavruluk döneminden beri bu şekilde sevilen kediler bunu dert etmezler ancak çoğu kedinin bu davranıştan hoşlanmaması mümkündür. Ayrıca kediler tüylerinin tersine sevilmesinden ya da taranmasından da hiç hoşlanmazlar. Bu nedenle de kedinizi severken tüylerini uzama yönüne doğru okşamanız gerekir.

Kediler hassas bir bölge olan karınları ile oynanmasından hoşlanmazlar. Tüm gün kafasını ya da sırtını okşamanıza izin verebilirler ancak karınlarını ellemenize izin vermemeleri mümkündür. Bu kimi zaman güvensiz hissettiklerinden kimi zaman da karınları fazla hassas olduğu için açmak istemediklerinden kaynaklanır. Yine de kedinizin çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle de karnını açmak istememesi mümkündür.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap