Kedilerin Bayılacakları Ödül Mamaları

Kedilerin bayılacakları ödül mamaları vardır. Kedilerin belki de en keyif aldıkları anlardan biri, ödül maması aldıkları anlardır. Güzel bir şey yaptıklarını anlayabilecekleri, hareketlerini tekrarlayabileceklerini görecekleri; bu değerli anları lezzetlendiren şey ise ödül mamalarıdır. Bu nedenle de kedinizin eğitiminde ya da biraz neşelenmesi için verdiğiniz ödüllerin iyi olması gerekir. En iyi içeriğe sahip, lezzetli ve özel mamaları tercih etmeniz gerekir.

Kedinizin sürekli olarak tükettiği maması ile onu eğitmeye çalışmanız genellikle pek olumlu sonuçlar vermez. Çünkü bu mamayı her zaman yiyebileceğini bili. İyi bir şey yaptığını ya da ödüllendirilecek bir davranışta bulunduğunu fark etmez. Bu nedenle de kedilerin bayılacakları ödül mamaları ile farklı lezzetleri onlarla buluşturarak keyifli anlar yaşamasını sağlamanız mümkündür.

Kedilerin Bayılacakları Ödül Mamaları

Kedilerin bayılarak yiyeceği farklı pek çok ödül maması mevcuttur. Bu mamalar genellikle içeriklerinin klasik mamalardan farklı olması gerekir. Çok daha lezzetli , özel içeriğe sahip mamalardır. Ayrıca genellikle yağ ve karbonhidrat oranı daha yüksek olan bu mamaların sürekli olarak tüketilmesi de tavsiye edilmez. Kedilerde sürekli olarak ödül maması tüketimi nedeniyle obezite ve benzeri rahatsızlıkların görülmesi mümkündür. Ancak yine de az miktarda ödül maması ile sevindirdiğiniz kedinizin kaliteli içeriklere sahip ödül mamalarını tüketmesi büyük bir risk teşkil etmez.

Kedinizin severek yiyeceği ödül mamalarının içeriğinde genellikle hindi, somon, tavuk ve benzeri protein kaynakları bulunur. Bu protein kaynaklarını lezzetli yapan ek ürünler de ayrıca kedinizin ödül mamasını keyif alarak yemesine katkıda bulunur. Hem besleyici hem de leziz içeriğe sahip olan ödül mamalarını kedinizin tuvalet eğitimi gibi farklı eğitimlerinde kullanmanız mümkündür.

Kedilerin Bayılacakları Ödül Mamaları Nelerdir?

Kedinizin bayılacağı ödül mamaları genellikle zengin içerikleri ve nefis lezzetleri ile oldukça özel mamalardır. Bu mamaların farklı içerikleri vardır. Kedinizin damak zevkine hitap eden ve sağlığı açısından en besleyici içeriğe sahip olan mamayı tercih etmeniz önemlidir. Bu mamayı keyif almak için yiyecek olan kedinizin seveceği bir lezzeti satın almanız önemli. Ayrıca kedinizi daha mutlu edeceği gibi eğitim sürecini de kolaylaştıracaktır.

Kedilerin Hayır Demeyecekleri Ödül Maması Çeşitleri

Kedinizin severek yiyeceği ödül mamalarına şu örnekleri vermek mümkündür:

  • Miamor Kedi Ödülü Hassas Kediler için Tavuklu Kedi Ödül Maması
  • Dreamies Tavuklu Kedi Ödül Maması
  • Dreamies Ördekli Kedi Ödül Maması
  • Gimcat Baby Tabs Yavru Kediler İçin Vitamin Tableti
  • GimCat Nutripockets Dental Kedi Ödülü
  • Flamingo Chick’n Naturel Kedi Ödülü
  • Animonda Tavuk Etli Ve Keten Tohumlu Kedi Ödülü
  • Schesir Doğal Alabalık ve Papayalı Kedi Çorbası
  • Animonda Milkies Fresh Dental markasına ait Diş Sağlığına iyi gelen Tahılsız Kedi Ödülü maması
  • Animonda Tavuk Eti ve Yeşil Kabuklu Midye Kedi Ödülü

Bu birbirinden farklı kedi ödülleri kedinizin damak zevkine, besin ihtiyacına ve ödül mamalarının içeriklerine uygun olacak şekilde tercih edilir. Ödül mamalarının içeriğinde yüksek karbonhidrat bulunmamasına dikkat etmek gerekir.

Kedi mamalarının protein ve yağ oranlarının da dengeli olması önemli olur. Eğitim alan ve ödül mamasını sık tüketen kedinizin hızlı şekilde ve sağlıksız kilo almasını önlemede yardımcıdır. Ayrıca bazı ödül mamaları diş sağlığını koruması, tüy dökülmesine engel olması, yavru kediler için destekleyici mineral ve vitamin içeriğine sahip olması ile de ön plana çıkar. Bu mamaları tercih ederek kedinizin eğitimi sırasında sağlığının da desteklenmesini sağlayabilirsiniz. Ödül mamalarının içeriğinde yer alan proteinlerin türü değişse de zengin protein içeriğine sahip olan mamaların kedinizin damak tadına uygun olması lazım. Bu nedenle de tavuklu mama tüketen kedinize alabalıklı, ördekli, midyeli ya da etli farklı ödül mamalarını verebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap