Kedilerin Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Kedilerin fotoğrafı nasıl çekilir? Mükemmel kedi fotoğrafları çekmek için nelere dikkat etmeli? Kedi sahipleri evcil dostlarının güzel fotoğraflarını çekme konusunda oldukça heveslidir. Ancak evcil dostları onlarla aynı hevesi paylaşmaz. Bu durumda kedinizin güzel fotoğraflarını çekmek için biraz çaba ve sabır göstermeniz gerekebilir. Kedilerin kusursuz güzellikte fotoğrafını çekmek her zaman kolay bir iş değildir. Kedi sahiplenme konusunda heyecanlı olanlar bir anca kedisinin güzel fotoğraflarını çekmek isterler. Ancak doğru anı yakalarsanız siz de bir sanat eserine benzer fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Kedilerin Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Kedi sahiplenme sonrasında kedinizin fotoğraflarını çekmeye başlayabilirsiniz artık. Kedilerin fotoğrafını çekmek için sabırlı olmanız gerekir. Doğru anı yakalarsanız bunu kaçırmadan ölümsüzleştirmeniz önemlidir. Kediler her zaman fotojenik olmaz. Ama bu durum onların uyurken bile çok güzel fotoğraflar ortaya koyamayacağı anlamına gelmez. Fotoğraf makinenizi ya da çekim yapacağınız elektronik cihazı yanınızda bulundurmanız, en özel fotoğrafları yakalamanız için eşsiz bir fırsat sunacaktır. 

Kedinizin Fotoğrafını Çekerken Sabırlı Olun ve Bekleyin

Kedinizin en özel ve kusursuz fotoğrafını çekmek için sabırlı olmanız ilk kuraldır. Sabırsız ve heyecanlı şekilde hareket ederseniz kedinizin fotoğrafını çekmeniz de imkansız olacaktır. Bu nedenle kediniz size poz verene kadar bekleyin ya da onun güzel göründüğünü düşündüğünüz bir anda kaçırmadan fotoğrafını çekin. 

En Güzel Kedi Fotoğrafları İçin Gün Işığından Yararlanın 

Kedinizin güzel ve doğal renklerdeki bir fotoğrafını çekmek istiyorsanız en iyi aydınlatma gün ışığıdır. Gözlerinin ve tüylerinin renginin ön plana çıkması ancak gün ışığı ile mümkün olur. Renkler gün ışığında daha canlı görünecektir. Bu nedenle de fotoğraf çekimlerinizi gündüz vaktine erteleyin ve kameranızı hazır edin!

Çekim yaptığınız elektronik cihazın flaşının kapalı olduğundan emin olun. Bu özellik hem kedinizin gözlerine zarar verir hem de renklerin canlılığını engeller. Bu nedenle kedinizin fotoğraflarını çekeceğiniz zaman flaş yerine doğal ışık kaynaklarından yararlanmaya özen gösterin. 

Uyuyan Kedinin Fotoğrafını Çekmek İçin 

Uyuyan kedinizin masum ve sevimli bir fotoğrafını çekmek için onu uyandırmamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Kediler her ne kadar derin uykuya sahip gibi görünseler de basit seslere bile uyanmaları an meselesidir. Bu nedenle uyurken fotoğrafını çekmek isterseniz yanına sessizce yaklaşın ve flaşın kapalı olduğundan emin olun. 

Uyuyan kedilerin fotoğraflarını çekmek çok kolaydır. Ani hareketleri olmadığı için güzel bir fotoğraf yakalamak da mümkündür. Kedinizin uyurken fotoğraflarını çekmek isterseniz tek yapmanız gereken onun uyuduğu bir anda sessiz şekilde yanına yaklaşmanız olacaktır.

Göz Alıcı Kedi Fotoğrafı İçin Renklerin Uyumunu Yakalayın 

Kedinizin rengine uygun bir arka plan bularak onun çok daha güzel fotoğraflarını çekmeniz mümkündür. Örneğin siyah renkli bir kediniz varsa fotoğrafını çekmek için pembe, beyaz ya da mavi gibi açık renk arka planları tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde sarı ya da beyaz renkli kedilerin fotoğraflarını çekerken kontrast oluşturmak adına lacivert, siyah gibi koyu tonları arka plana alabilirsiniz. Bu şekilde kedinizin ön plana çıkmasını ve daha belirgin hale gelmesini sağlamanız mümkündür. 

Kedinize kıyafet, şapka ya da gözlük de takabilirsiniz. Bunlar anlık fotoğraf çekimleri için çok kullanışlı aksesuarlardır. Hem tonların uyumu için hem de daha renkli fotoğrafların ortaya çıkması için farklı aksesuarları hem kedinin etrafında hem de üzerinde tercih edebilirsiniz. 

Kedinizin Fotoğraflarını Farklı Açılar Deneyin

Kedinizin fotoğrafını çekerken farklı açıları denemeniz daha iyi kareler çekmenize katkı sağlayacaktır. Sağ açıdan çektiğiniz kedinizi bir de diğer yandan çekmeyi deneyin. Bu şekilde farklı pozlar ve duruşlar yakalayabilirsiniz. Onu üstten, aşağıdan ve iki yandan çekerek farklı alanlarda çok farklı ve kusursuz fotoğraflarını yakalayabilirsiniz. 

Özellikle de çenesinin altından ya da kafasının üzerinden fotoğrafını çekmek isterseniz oyuncak ya da mama gibi ilgisini çekecek ürünleri kullanmanız mümkündür. Örneğin kafasını yukarı kaldırmasını istediğiniz kedinizin kafasının üzerinde bir oyuncağını tutarak o bölgeye bakmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde dikkati dağılan kediniz eşsiz pozlar verebilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap