Yavru British Shorthair Kuru Mama Seçimi

Yavru British Shorthair Kuru Mama Seçimi Nasıl Olmalı

Yavru kedilerde kuru mama seçimi çok önemlidir, 35 günlükten sonra anne sütü ile beraber kuru mama yemeye başlayan yavru kediler hayatlarının geri kalanlarında ağırlıklı olarak kuru mamayla beslenirler. 60 günlüklerine ulaştıktan sonra anne sütü ile beslenmeyi bırakan yavrular kuru mama ile yollarına devam ederler. Seçeceğiniz kuru mama yavrunuzun sağlık yönünden en az sorun yaşayacağı ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir mama olmalıdır. Sizin için en iyi kuru mama markalarını aşağıda listeledik. Yavru british shorthair mama geçişi yaşarken kademeli olarak geçmenizi önermekteyiz, böylelikle yavrunuz ishal olmayacaktır.

Orijen Yavru Kedi Maması

Doğaları gereği etobur olan kediler protein ağırlıklı yiyecekleri çok severler, buna kuru kedi mamalarıda dahildir. Protein bakımından kullanabileceğiniz en iyi kuru mamaların başında gelmektedir. Kanada menşei olan bu firma, mamalarında kullandığı protein kaynaklarını kendi çiftliklerinde yetiştirmektedir.

Fiyatları cep yakan türde olsa da en çok kullanılan kedi mamalarının başında gelmektedir.

2. N&D Yavru Kedi Maması

Protein bakımından yine en yüksek değerlere sahip olan bu kedi maması içerik bakımından oldukça zengindir. Bu firmanın tahıllı ve tahılsız olarak 2 serisi bulunmaktadır. Tahılsız olan mamaları protein bakımından çok yüksektir, tahılsız olan ise biraz daha düşüktür. Tahılsız serilerde kullanılan ilginç ürünler bulunmaktadır. Farmina firması yaptığı inovasyon çalışmaları ile kabak, yaban mersini gibi diğer meyveleri kuru mama formüllerine eklediğini söyleyebiliriz. Şiddet ile önerebileceğimiz mamaların başında gelmektedir.

3. Acana Yavru Kedi Maması

Acana kedi mamasını üreten firma orijen ile aynıdır. Kanada menşei olan bu mama orijenin alt segment maması diyebiliriz. Genellikle tahıllı formülleri bulunmaktadır. Bu mamada Türkiye’deki en iyi mamalar sıralamasına girmektedir. Gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir yavru kedi mamasıdır.

4. Royal Canin Yavru Kedi Maması

Mars firmasının ürettiği bir ürün olan royal canin, kedilerin asla hayır diyemeyeceği bir lezzete sahiptir. Özellikle 35 günlük iken kuru mama yemeye başlayan yavruların rahatlıkla tüketebileceği bir üründür. Nedeni ise tane çapının küçük olmasıdır, tane çapı küçük olan ve 4 aylığa kadar verilmesi önerilen mamanın adı babycattır. 4 aylıktan sonra kitten serisi ile devam edebilirsiniz. Bu iki mama arasında tane çapı dışında çok fazla fark bulunmamaktadır. Önerebileceğimiz mamalardan biridir.

5. Pro Plan Yavru Kedi Maması

Nestlenin ürettiği bir üründür, junior serisi Dünya’da oldukça popüler olan mamaların arasındadır. Yavrunuzun bütün besin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde formüle edilmiştir. Bu mamayı gönül rahatlığı ile kullanmanızı önermekteyiz. 11 aylığa kadar bu mamayı verebilirsiniz.

6. Hills Kedi Maması

Dünya’da en çok tüketilen mamaların başında gelen bu firma özellikle reçete mamalar serisinde çok etkilidir. Çoğu kedi ve köpek hastalıklarında bu markanın ürünleri kullanmaktadır. Reçete mamalarda yakaladığı başarıyı yine diğer mamalarda yakaladığı söylemiş olmak asla yanıltıcı olmayacaktır.

Yerli Üretim Yavru Kuru Kedi Mamaları

Türkiye’de üretilen ve en çok tercih edilen yavru mamalar genellikle temiz mama firmasına aittir. Miço ve bonocibo markaları en çok tercih edilen mamalar arasındadır.

Çoğu Türkiye’de üretilen mamalar bu firmanın fason üretimi ile piyasaya sürülmektedir. Kesinlikle fiyat perfonmans olarak önerebileceğimiz en iyi mamaların başında gelmektedir. İzmir’de üretilen bu mamalar üstün teknoloji ile özenle üretilmektedir. Türkiye’de üretilen bu mamalara vergi vb. masraflar eklenmediği için fiyatları ithal ürünlere göre çok daha iyidir. Tam bir fiyat perfonmans ürünüdür. Yavru kedinize gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap