Kedi Sahiplenme İçin Alınması Gerekenler

Kedi sahiplenme ve sonrasında alınması gerekler için aslında genel olarak kedinizin ihtiyaç duyacağı temel ürünleri içerir ve bir kedinin eve girdiği ilk andan itibaren bu ürünleri görmesi, onlara daha kolay şekilde alışmasını sağlar. Kedilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak birbirinden farklı ürün tercih etmek mümkündür. Bu nedenle de aslında öncelikli olarak sahiplendiğiniz kedinin ihtiyaçlarını bilmeniz ve buna uygun şekilde hareket etmeniz gereklidir.

Yeni Kedi Sahiplendikten Sonra Alınması Gerekenler Nelerdir?

Kedi sahiplendikten sonra alınması gereken birkaç temel ürün bulunmaktadır ve bu ürünler aslında kedinizin hem sağlıklı hem de keyifli şekilde büyümesine ve yaşamasına yardımcı olacak olan önemli ürünlerdir. Farklı seçenekleri sayesinde bütçenize ya da sahiplendiğiniz kediye en uygun olanını seçmeniz de mümkündür.

Kediniz İçin Premium Kuru Kedi Maması

Kedinizin en önemli ihtiyacı bütün protein, vitamin vb. içerikleri sağlayan bir kuru kedi mamasıdır. Eğer kedinize iyi bir mama almaz iseniz protein ve vitamin ihtiyaçlarını karşılamadığı için bağışıklıkları düşer ve hastalıklara yakalanabilirler. Bu yüzden iyi bir mama tercih etmenizi şiddet ile önermekteyiz. Eğer kediniz yavru ise kesinlikle bir yavru mama tercih etmeniz gerekmektedir. En iyi mama förmülleri olan bir kaç marka şunlandır, Pro Plan, Royal Canin, Orijen, Acana, N&D bu mamalar kedinizin bütün mama ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Alacağınız premium mamalar sizin bilmediğiniz ve kedinizin ihtiyacı olan her türlü vitamine sahip olduğunu unutmayınız.

Kediler İçin Mama ve Su Kapları

Kedi sahiplenme, kedinizin ihtiyaç duyacağı ilk ürünlerden birinin mama ve su kapları olduğunu bilmeniz gerekir. Mama ve su kapları, farklı modelleri ve çeşitleri ile sizlere hem uygun fiyatlı hem de kaliteli ürünleri bir arada sunar. Örneğin porselen, paslanmaz çelik ya da plastik mama ve su kaplarını tercih etmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra otomatik olarak zaman ayarına ve mama miktar ayarına sahip olan hazneli mama kaplarını tercih etmeniz de mümkündür. Bunun yanı sıra hazneli ve dokunmatik su kapları da taze suyun sürekli olarak mevcut olmasını sağlayan farklı ürünlerdir. Bu birbirinden farklı ürün içinden bütçenize ya da isteğinize en uygun olanını seçmeniz, kedinizin keyifli şekilde mama yemesine ve su içmesine katkı sağlayacaktır.

Kedi mama standı

Kediler İçin Tuvalet

Kedilerin ihtiyaç duyduğu en önemli ürünlerden biri de tuvalettir. Kedi sahiplenme, kedilerin eve geldiği ilk andan itibaren tuvalet eğitimine başlanması gerekir. Bu sayede kedinin kısa zamanda tuvaletine alışması da mümkün olacaktır. Kapalı kedi tuvaletlerinden açık tuvaletlere, otomatik açılan kapıya sahip olanlardan farklı pek çok ürüne kadar uzanan geniş yelpaze içinden istenilen kedi tuvaleti tercih edilebilir ve kedinin eve geldiği ilk andan itibaren tuvaletini tanıması kolaylıkla sağlanabilir.

Kedi Tuvaleti

Kediler İçin Yatak

Kediler için üretilen birbirinden farklı materyallerden oluşturulmuş kedi yatakları, kedinizin kendi alanında sıcacık bir uyku çekmesi için oldukça önemlidir. Kediler bu alanda güvende olduklarını bilerek rahat bir uyku çekebilirler. Bu nedenle de onlara kolay yıkanabilen bir yatak almak oldukça önemlidir. Nasıl bir malzemeden üretildiği, boyutu gibi detaylar ise tamamen size kalmış bir tercihtir.

Kedi Yatağı

Kediler İçin Tırmalama Direği

Kedilerin ihtiyaç duyacağı bir başka ürün ise tırmalama direğidir ve tırmalama direkleri, kedilerin tırnaklarını törpülemenin yanı sıra tırmanabildikleri ya da oyun oynayabildikleri bir alanı da onlara sunar. Bu direklerin modelleri birbirinden oldukça farklıdır ve ihtiyaca, isteğe ya da bütçeye göre en uygun olan tırmalama direği ile kedinizi şımartmanız ve ayrıca kolayca bakımını sağlamanız da mümkündür.

Kedi Tırmalama Direği

Kediler İçin Oyuncaklar

Kediniz ilk anda oyuncak aramayabilir çünkü kedilerin geneli çok oyuncu olduğu için etrafta gördükleri ilgi çekici hemen hemen her şeyi bir oyuncağa ve oyuna çevirmeleri mümkündür. Bu nedenle de ilerleyen dönemde de kedinizin oyun zevkine yönelik ya da zeka gelişimine yönelik farklı oyuncaklar satın almanız mümkündür. Özellikle de kedilerin kovalama, yakalama gibi güdülerine hitap edecek olan oyuncakların seçilmesi onlara keyifli bir oyun deneyimi sunacaktır.

Kedi Oyuncakları

Kediler İçin Taşıma Çantası

Bir kedi sahiplenirken alınması gereken en temel ürünlerden biri aslında taşıma çantasıdır çünkü kediler her ne kadar evde bakılıyor olsa da veteriner kontrollerine ya da aşı randevularına giderken bir taşıma çantası hayat kurtarıcı nitelikte olacaktır. Bu sebeple de ilk olarak bir taşıma çantası edinmek, ilk dönemlerde sıkça ihtiyaç duyacağınız taşıma işini kolaylaştıracaktır.

Kedi Taşıma Çantası
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap