Kedilerle İyi Anlaşan 13 Köpek Irkları

Kedilerle İyi Anlaşan Köpek Irkları

Kedilerle iyi anlaşan köpek ırkları nelerdir? Sizin için hangisi önce gelir kediniz mi köpeğiniz mi? Hangisi evinize önce gelmiş olursa olsun yakında ikisini de çok seveceğinizi biliyoruz.

Kediler ve köpekler arasında ezeli bir düşmanlık olsa bile doğru şartlar altında onların ne kadar iyi dost olduklarını medyada görüyoruz. Eğer kedi ve köpeğiniz iyi anlaşırlarsa bir süre sonra küçük hayvan birliklerini kurup evde organize olabilirler.

Bir kediniz ve köpeğiniz varken büyük ihtimalle bütün ilgi sizin üzerinizdeydi. Artık bir arkadaşa sahip olduğundan muhtemelen onunla daha çok vakit geçirecek. Belki de sizi ilgiye boğan pati arkadaşınızın size bir alan açması için iyi bir yol bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Kabul edelim siz bulaşık yıkarken omzunuza çıkan dostunuzun tırnakları sadece omzunuzu acıtmıyor biraz sinirinize de dokunuyor. Ne kadar sevimli olsalar da kendi sınıflarından biriyle olmak daha iyi olacaktır. Onları arkadaşsız bırakmamak her zaman iyi bir fikirdir.

Her şey internette göründüğü gibi değildir çoğu zaman sadık patili arkadaşınız sizi üzmemek için vahşi dürtülerini kontrol eder. Ayrıca henüz onunla aranızda böyle bir ilişki gelişmediyse evde olay çıkmasına hazırlıklı olun. Aynı şey evde ki kuş ve balıklarınız içinde geçerli. Kedilerle iyi anlaşan 20 köpek türü  kediniz için sağlıklı bir seçim yapmanıza kılavuz olması için hazırlandı.

1.Border Terrieri ve Kedi Arkadaşlığı

Bu haylaz yavrular, zarif kedilerle mükemmel bir uyum oluştururlar. Bu köpekler arkadaş canlısı ve sempatiktir. Fakat enerjileri yüksektir ve egzersiz gerektirir. Bu da bizim için dışarıda fazladan zaman harcamak demek.

2.Corgi ve Kedi Arkadaşlığı

Akıllı küçük boy ırklar listesinde şüphesiz bu ırk en başlarda gelir. Bu sevimli yavruyu eğittiğiniz takdirde eviniz en sevimli üyesi haline gelecektir. Corgiler çok canlıdır ve onlar havlamaları ile meşhurdur. Eğer köpeğinizin etrafta olan biteni size haber vermesini istiyorsanız Corgi sizin aradığınız köpek olabilir.

3.Beagle ve Kedi Arkadaşlığı

Kedilerle iyi anlaşan köpek ırkları arasında Beagle köpek ırkı da vardır. Kedi canınız için iyi bir arkadaştır. Beagle cins köpekler kendi dünyalarında rahattırlar ve buda sizin için bir avantajdır. Çünkü kedi-köpek kavgasını en aza indirmek istiyorsunuz. Dikkat! Beagle’lar harika bir kaçış uzmanıdır. Kediniz sık sık bahçeye çıkıyorsa köpeğiniz evden kaçmak için bir fırsat arıyordur.

4.Springer Spainel ve Kedi Arkadaşlığı

Eve gelmesi hayal edilen köpeklerin başında gelir. Koşarken yelpaze gibi inip kalkan kulakları, sevimli suratı, ele avuca gelecek kadar iri olması ve enerjisi onu tam bir ev köpeği adayına dönüştürüyor. Eğer evinizde bir springer spainel cinsi köpeğiniz varsa her gün kedinizle kovalamalarına şahit olmaya hazır olun. Merak etmeyin bu agresiflik değil sadece oyun ve dürtü.

Bu köpeklerin sorunu hareket eden her şeyi yakalamak istemeleridir. Bu bir kedinin kuyruğu olsa bile. Yakında kediniz ona kendinden uzak durması gerektiğini öğretecektir.

5.Golden Retriver ve Kedi Arkadaşlığı

Namı meşhur Golden’ler tam bir aile pıtırcığı olarak gönüllere taht kurdu. Peki bu sevimlilik onu bir kedi dostu yapıyor mu bakalım. Golden’ler sevgi dolu ve sımsıcak karaktere sahip köpeklerdir eğer kediniz bu muhabbete karşılık verirse iyi bir arkadaş olabilirler. Ayrıca kediler köpekler kadar zalim olabilir. Golden köpeğiniz muhtemelen bir kedi tarafından hezimete uğrayabilecek ender köpeklerdendir.

6.Alman Kurtları ve Kedi Arkadaşlığı

Alman kurt köpekleri her ne kadar vahşi bir köpeği andırsalar bile onlar kedi dostudur. Birçok köpeğin kedilerle canciğer kuzu sarması yaşadığını görebiliriz. Mizaç uyumu farklı türde hayvanları bir araya getirebilen büyülü bir çekim yasası. Alman kurtları büyük ve güçlüdür. Eğer bu köpeklerden birini sahiplenmek istiyorsanız ilk aşamada her ihtimale karşı tedbir almalısınız. İlk tanışma çok önemli çünkü birbirlerinden hoşlanıp hoşlanmadıkları böylece ortaya çıkar. Diğer kedi dostu köpek cinsleriyse şöyle.

7.Portekiz Su Köpeği,

8.Boksör,

9.Shetland Çoban Köpeği,

9. İpeksi Teriyer,

10.Kaniş,

11.İrlandalı Setter,

12.Maltase,

13.Labrador

Yukarıda saydığımız köpek cinsleri kedilerle anlaşan diğer köpek ırklarıdır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap