Kedinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar Nelerdir?

Kedinizle oynayabileceğiniz oyunlar nelerdir? Kedinizle oynayabileceğiniz pek çok farklı oyun vardır ve bu oyunlar onun temel güdülerine de hitap edebilir, kedinizin zeka gelişimine de katkı sağlayabilir. Bu gibi pek çok katkısı olan farklı oyunlar kediniz ile beraber oynayabileceğiniz oyunlar arasında yer alır. Kedinizle oynayabileceğiniz oyunlar sayesinde hem onunla iletişim kurmanız hem de onun zeka ve kas gelişimine katkı sağlamanız mümkündür. Peki, kedinizle oynayabileceğiniz hangi oyunlar mevcuttur?

Kedinizle Oynayabileceğiniz Oyunlar Nelerdir?

Kedinizle oynayabileceğiniz farklı oyunlar hem onunla rahatlıkla iletişim kurmanıza hem de onunla eğlenmenize katkı sağlar. Kediler onlarla ilgilenilmesini, beraber oyun oynamayı ve sahipleri ile birlikte vakit geçirmeyi çok severler. Bu nedenle de aslında kediniz ile beraber oynayabileceğiniz oyunlar sayesinde onunla sağlıklı bir iletişim gerçekleştirmeniz mümkün hale gelir.

Kedinizle Kovalama Oyunları

Kediler yakalamaktan, kovalamaktan ve içgüdülerine hitap eden oyunları oynamaktan çok hoşlanırlar. Bu oyunlar sayesinde kedilerin hem eğlenmesi hem de egzersiz yapması mümkündür. Ayrıca sahipleri ile yakalama ve kovalama oyunları oynarken çok yakın şekilde ilişki kurmaları ve bu ilişkilerini geliştirmeleri de mümkündür. Sahiplerinin onlarla ilgilendiğini bilirler ve bu durum da kedileri memnun eder.

Kedilerle yakalama oyunları oynarken bir top, kağıt parçası, ipli oyuncaklar kullanılabilir. Bu oyuncaklar kedilere gösterilerek yakalaması ya da kovalaması sağlanabilir. Bu sayede kediler sizinle oynadığını bilir ve siz de kedinizin egzersiz yapmasının yanı sıra eğlenceli vakit geçirmesini ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Kedinizle Maç Keyfi

Kedilerin nesneleri yakalamayı sevdiklerini herkes bilir. Bunu bir eğlenceye ve oyuna dönüştürmek için ise beton zeminde kedinize bir buz küpü atabilir ve sonra size geri atmasını izleyebilirsiniz. Her seferinde buz küpünü tutamayacağı için size geri göndermiş olacaktır ve aslında bir çeşit maç yapmaya başlayacaksınız. Bu eğlenceli oyun sayesinde kedinizle onun içgüdülerine hitap eden keyifli dakikalar paylaşmanız mümkün olacaktır.

Kedinize Lazerleri Takip Ettirin

Kediler ilgi çekici nesneleri takip etmeyi sevdikleri için bir lazer ışığını takip etmek için de can atmaları mümkündür. Düz beyaz bir duvarın üstüne küçük bir lazer ışığını yansıtabilirsiniz ve kedinizin bu lazer ışığı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kedinizin eğlenmesinin yanı sıra ayrıca egzersiz yapmasını da sağlamanız mümkündür.

Kedinizi Takip Etme

Kedinize bir battaniyenin altında hareket eden elinizi gösterin. Bu sayede kediniz hareket eden elinizi battaniyenin üstünden yakalamak isteyecektir. Bu oyun ile hem onunla iletişim kurmanız hem de keyifli vakit geçirirken güdülerine hitap eden keyifli bir oyunu paylaşmanız mümkün olacaktır.

Kedinizle Labirent Oyunu

Kediler bulmaca çözmekten de keyif alırlar! Ona evdeki kartonlardan ve kutulardan bir labirent oluşturabilir, bu labirentin içinde ödül mamasını bulmasını sağlayabilirsiniz. Bunun farklı versiyonları hazır oyuncaklar şeklinde de satılmaktadır ancak maliyeti azaltmak için bu düzeneği evde de kolayca oluşturmanız mümkündür.

Kedinizle Köstebek Yakalama Oyunu

Tıpkı köstebek yakalama oyununda olduğu gibi kedinize bir düzenek hazırlamanız ya da hazır şekilde satılan oyunları almanız mümkündür. Bu oyunda kediniz sürekli olarak çıkan noktalara, ışıklara ya da nesnelere vurabilir. Siz de bu nesneleri kontrol edebilirsiniz. Bu oyun sayesinde kediniz keyifli şekilde vakit geçirebilir ve ayrıca zeka gelişimini de destekleyen bu oyun sayesinde onunla eğlenmeniz mümkün hale gelir.

Kedinizle Birlikte Kutularla Eğlence

Kediler kutulara, plastik kaplara, sepetlere girmekten büyük keyif alırlar. Ona içinde girebileceği farklı seçenekler sunabilir, bunların içine girmesini de bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Örneğin bir kutuya girdiği zaman diğerine top atabilir, topu aldığı zaman diğer kutuya girmesi için de yine aynı şekilde topu başka bir kutuya atabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Kediler Neden İple Oynamayı Severler?

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap