Pixie Bob Kedi Irkı Özellikleri, Karakteri, Bakımı ve Beslenmesi

Pixie Bob Kedi Irkı Özellikleri, Karakteri, Bakımı ve Beslenmesi

Pixie Bob kedi ırkı 1985 yılında Kuzey Amerika’da tekir kediler ile vaşakların çiftleşmesi sonucu ortaya çıkmış bir kedi türüdür. Pixie Bob kediler görünüş olarak vaşakları andırırlar. Buna ek olarak Pixie Bob kedi türlerinin tüylerinin rengi ve şekli de diğer bir ataları olan tekir kedileri andırabilir. Çoğunlukla kısa tüylü olan canlılardır. En belirgin özelliklerinden biri bazı Pixie Bob kedilerin patilerinde ekstra parmaklar bulunmasıdır.

Pixie Bob Kedi Irkının Özellikleri Nelerdir?

Bu kedi ırkının özellikleri birden fazladır. Özellikle Pixie Bob kedileri oldukça sosyal canlılardır. Normalde kedi ırklarının neredeyse hepsi geziye çıkmaktan ya da tasma takmaktan hoşlanmazlar. Bu durum Pixie Bob kedi ırkında tam tersidir. Pixie Bob kediler vaşakların soyuna mensup oldukları için dışarıya çıkmaktan çok hoşlanırlar. Pixie Bob cinsi kedilerinizi tasma takarak dışarı çıkartıp gezdirebilirsiniz. Üstelik diğer kedi ırkları bu durumda stres olabilirken Pixie Bob kediler bu durumdan oldukça memnun olur. En belirgin özelliklerinden biri de kısa kuyruklara sahip olmalardır.

Pixie Bob Kedi Irkının Karakteri Nasıldır?

Pixie Bob kedi ırkının karakteri oldukça oyuncudur. Oldukça oyuncu kedilerdir. Oyuncu olmalarının yanı sıra oldukça sevecen kedilerdir. Pixie Bob kediler sahipleri ile beraber oyunlar oynamaktan çok zevk alırlar. Pixie Bob cinsi bir kedi sahiplenmek istiyorsanız hareketli bir kedi cinsi olduğunu bilmeniz faydalı olabilir.

Eğer Pixie Bob cinsi kediniz varsa ona arkadaş olabilecek başka bir kedi ya da köpek sahiplenebilirsiniz. Pixie Bob karakter olarak köpeklere en çok benzeyen kedi türlerinden biridir. Pixie Bob kediler bu yüzden köpeklerle de çok iyi anlaşabilen bir kedi cinsidir. Arkadaş canlısı karakterleri sayesinde başka kedilerle de güzel bir arkadaşlık kurabilir. Buna ek olarak Pixie Bob kediler sahiplerine oldukça düşkün ve bağlı kedilerdir. Bir gün Pixie Bob cinsi bir kedi sahiplenmek isterseniz kedinizin sürekli yanınızda olmak isteyeceğini aklınızda bulundurmanız faydanıza olabilir.

Pixie Bob Kedi Irkı Bakımı Nasıl Olmalı?

Pixie Bob kedi ırkının bakımı konusunda olabildiğince dikkatli olmanız gerekir. Dışarıyı çok seven bir kedi türü olduğu için Pixie Bob kedisinin güvenliği konusunda oldukça dikkatli olmak gerekir. Pencelere ve balkon kapılarına sineklik ya da kedi tülü takmanız dışarıyı seven Pixie Bob kedinizin evden kaçmasını engellemeye yardımcı olabilir. Pixie Bob kedileri oldukça oyuncu bir tür olduklarından dolayı onlarla oyun oynamanız ya da onların keyifli vakitler geçirebileceği oyun aktivitesi eşyalarını almanız gerekir. Pixie Bob sahiplerine çok düşkün olduklarından dolayı sahipleri onlarla ilgilenmeyince evden kaçmaya ve depresyona girmeye daha eğilimli olurlar. Bundan dolayı Pixie Bob cinsi bir kedi sahiplenmek istiyorsanız onun bolca ilgi ve sevgiye ihtiyacı olacağını göz önünde bulundurmanız faydanıza olabilir.

Pixie Bob Kedi Nasıl Beslenir?

Pixie Bob kedi cinsinin beslenmesi konusunda dikkatli olmanız gerekir. Diğer kedilerden daha farklı bir diyet listesine ihtiyaç duyan kediler değildir. Protein yönünden zengin mamalar ile beslenmelilerdir. Buna ek olarak hareketli bir kedi cinsi olan Pixie Bob kedileriniz için evin farklı yerlerinde su kabı bırakmak da faydalı olabilir.

Pixie Bob Kedi Irkına Eğitim Nasıl Verilir?

Genellikle Pixie Bob kedi ırkının eğitimi diğer kedilerden çok da farklı değildir. Yalnızca Pixie Bob kediler çok hareketli oldukları için eşyalara daha çok zarar verme eğiliminde olabilirler. Bundan dolayı kediniz oynamaması gereken eşyalar ile oynadığında ona sakin ama kararlı bir tonda hayır diyerek onu oyuncaklara yönlendirebilirsiniz. Buna ek olarak Pixie Bob kedileri sahiplerine düşkün ve oyuncu canlılar oldukları için ellerinize saldırarak oyun oynayabilirler. Pixie Bob cinsi kediniz elinizi saldırdığında onunla oynamaya devam etmemeniz gerekir.

Safkan Pixie Bob Nasıl Anlaşılır?

Pixie Bob kedinin safkan olup olmadığı kedinin vücudunda bulunan iki şeyden anlaşılabilir. Bunlardan biri diğer kedilerden çok daha kısa bir kuyruğa sahip olmalarıdır. Diğeri ise diğer kedilerden farklı olarak ekstra parmağa sahip olmalardır. Pixie Bob kedilerin çoğu kısa tüylü olsa da bazıları uzun tüylü de olabilir. Bu yüzden tüylerinin uzunluğu safkan olup olmadığı hakkında bilgi vermez.

Pixie Bob Kediler Ne Kadar Yaşar?

Pixie Bob kedi ırkı ömrü yaşam şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Ortalama yaşam süreleri 14 yıldır fakat iyi yaşam koşullarına sahip Pixie Bob kedilerin 20 yıl kadar da yaşamaları mümkündür.

Ayrıca Bakınız: Javanese Kedi Irkı Özellikleri, Karakteri, Bakımı ve Beslenmesi

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap